Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bawimy się w sklep! Kasy sklepowe dla dzieci - nasz przegląd [GALERIA]

| aktualizacja: 17.11.2017 | 0

Jeśli twoje dziecko uwielbia się bawić w sklep, zabawkowa kasa sklepowa będzie z pewnością dobrym pomysłem na prezent. Co maluchowi może dać taka zabawka? Jaki model kasy wybrać? Przejrzyj nasze propozycje.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

Kasy fiskalne dla dzieci to nowa moda. Czy najlepiej, żeby miały mnóstwo przycisków, efekty dźwiękowe i świetlne oraz rozmaite dodatkowe funkcje? Odpowiem: i tak, i nie. Czy powinny być drewniane, czy plastikowe? To zależy. Dlaczego nie można na te pytania jednoznacznie odpowiedzieć? Bo jeśli chodzi o kształtowanie wyobraźni dziecka, z pewnością nawet pudełko kartonowe wystarczy, na którym narysujemy wspólnie wszystkie możliwe elementy. Wiem, bo dokładnie tak się bawiłam z własnym dzieckiem, kiedy miało poniżej 2 latek. A edukacyjna nie jest zabawka sama w sobie, a jedynie zabawa nią.

Po co dziecku kasa fiskalna oprócz zabawy?

Kasa fiskalna, a właściwie różne rodzaje zabawy z nią, mogą pomóc dziecku w nauce liczenia, w oswojeniu z sytuacją społeczną i komunikacyjną, w rozwijaniu mowy, wreszcie może pomóc w nauce dobrych manier. W sklepach znajdziecie różne rodzaje kas fiskalnych do zabawy dla dzieci i w zasadzie tylko od zasobności portfela i własnych upodobań estetycznych zależy, którą wybierzecie.

Zobacz też: Co przyniesie Mikołaj na mikołajki? [GALERIA]

Zabawkowa kasa fiskalna - plastikowa czy drewniana?

Zarówno drewniane, jak i plastikowe modele mogą być nietrwałe, jeśli są niestarannie wykonane. Moje dziecko miało i takie, i takie zabawki – jedne i drugie potrafiły się rozpaść bardzo szybko. Za plastikowe wersje zapłacimy mniej, co przy często zmiennych nastrojach zabawowych dzieci nie jest bez znaczenia. Z drugiej strony jeśli chcemy w dziecku wyrobić nawyk szanowania rzeczy i wracania do tych samych zabawek warto postawić na wysokiej jakości drewniany model.

Zobacz też: Lalki edukacyjne dla dzieci - i dla chłopców, i dla dziewczynek! [GALERIA]

Czy kasa fiskalna do zabawy powinna świecić i wydawać dźwięki?

Do wyboru są także elektroniczne kasy fiskalne na baterie – to już kwestia indywidualnego wyboru. Jeśli maluchy są przyzwyczajone do zabawek z mnóstwem funkcji, mogą nie zaciekawić się zabawką, która jest prosta i by się nią bawić trzeba sobie wiele rzeczy dopowiedzieć. Z drugiej strony nie jestem fanką nie kupowania dziecku niczego, co – wiadomo świeci się i pika! - może sprawić olbrzymią radość – w końcu to tylko zabawki. Ważne tez przecież jak będziemy się nimi bawić z dzieckiem.

Zobaczcie różne rodzaje kas fiskalnych do zabawy, które zwróciły naszą uwagę i wybierzcie model odpowiedni dla waszych pociech.

A może macie już taką kasę fiskalna w domu? Która jest waszym zdaniem najlepsza? A może zabawa w sklep nie jest w waszym domu numerem jeden? U nas w rodzinie zdecydowanie jedna z najważniejszych zabaw, wciąż powtarzanych, w wielu wersjach, z rozmaitymi gadżetami, także wymyślonymi (!) – uwielbiana zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców.

To dobry pomysł na prezent dla dzieci, kasę polubi większość maluchów około 3 roku życia (niektóre i wcześniej, zależnie od rozwoju), ale uwaga - kasy, które mają małe elementy nie powinny być przeznaczone do zabawy dla maluchów, które lubią wkładać wszystko do buzi. To dla nich bardzo niebezpieczne!

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?