Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zwykły kaszel? To może być krztusiec! – czytaj historię 4-miesięcznego chłopca

| aktualizacja: 25.11.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Dziecko chore na krztusiec kaszle
fot. Rebecca Harreman
Apel młodej matki w postaci zamieszczonego filmu obrazującego skutki choroby dziecka ma być przestrogą dla rodziców. Sprawdź, czy właściwie chronisz przed nią swoje dziecko.
Zobacz ściskający za serce film, który zamieściła Rebecca Harreman, mama 4-miesięcznego chłopca chorego na krztusiec. Młoda mama zamieściła film na Facebooku. W komentarzu apeluje do rodziców, aby szczepili swoje dzieci.

"Ok, wiem, że mówiłam, że odetnę się od nienawiści, ale jestem zmęczona. Cholernie zmęczona. Czuwam od 3 tygodni, zrywając się za każdym razem, gdy mój synek kaszle, bo boję się, że  przestanie oddychać. Za każdym pojedynczym razem. Nie mogę i nie przekażę tego obowiązku nikomu innemu, ponieważ i tak nie mogę spać.

Więc dla tych z was, którzy zastanawiają się, czy zaszczepić dziecko, czy nie... może ten filmik was przekona. 

Jest to DOBRY napad kaszlu u 4 miesięcznego dziecka z krztuścem - 23 dni od początku objawów, kiedy najgorsze powinno już minąć. To trwa do 100 dni, ale zwykłe przeziębienie, które złapałam,  będąc z dzieckiem w szpitalu, powoduje nawrót choroby.  

Teraz kiedy piszę “dobry" mam na myśli, niegroźny. Nawet nie jest on na tyle długi, by określić go napadem kaszlu. To jest nic w porównaniu z tym, kiedy (synek) robił się siny od tak silnego i długiego kaszlu, że nie mógł wziąć ani jednego oddechu..."

Poznaj objawy krztuśca!
 

"... Wyobraź sobie, że choruje na to maleńki noworodek. Potrafisz to sobie wyobrazić?  (...)

Nie dbam o to, czy będziesz próbować udowodnić mi, że szczepionki nie działają. Nie obchodzi mnie, że szczepienia mają skutki uboczne, ponieważ każdy człowiek na tym świecie, inaczej reaguje na wszystkie rodzaje żywności, produktów i leków.W ogóle mnie to nie obchodzi, nawet jeśli pewnego dnia udowodnią, że one nie działają. 

Wiesz dlaczego? Dlatego, że przynajmniej próbowałam zrobić coś, żeby tego uniknąć, a nie siedzieć i mówić: "no wiesz, szczepienia nie działają, więc po prostu będę tu siedzieć i nic nie robić" (...)
Więc proszę, udostępnij to i poszerzaj świadomość... a nie jakieś bzdury.

Robi się coraz gorzej, ponieważ ludzie się nie szczepią."

- Specjaliści ostrzegają, że nie można zaprzestać szczepienia niemowląt, gdyż u nich krztusiec może mieć szczególnie ciężki przebieg. Krztusiec był jedną z najczęstszych przyczyn zgonów niemowląt. Obecnie choroba powraca. - napisała Katarzyna Pinkosz. Kiedy powinnaś zaszczepić dziecko i dlaczego to takie ważne przeczytasz w artykule "Krztusiec wciąż groźny dla małych dzieci".
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?