Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy mogę pić kawę w ciąży?

| aktualizacja: 16.12.2013 | 1

Do tej pory zaczynałaś dzień od kawy? To ona stawiała cię na nogi i pozwalała później funkcjonować w pracy i w domu? Teraz czas na zmianę nawyków.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
ciąża, kawa bezpieczeństwo w ciąży, zagrożenia w ciąży
fot. Fotolia
Do tej pory zaczynałaś dzień od kawy? To ona stawiała cię na nogi i pozwalała później funkcjonować w pracy i w domu? Cóż, teraz jesteś w ciąży i czas na zmianę nawyków.

Naprawdę możesz zwolnić, budzić się dwoma szklankami przegotowanej wody. Podnoszą ciśnienie prawie tak, jak kofeina. A nawet jeśli słabiej, to nikt nie powinien mieć Ci tego za złe. Gdyby jednak ktoś krzywo patrzył w Twoje zaspane oczy, to trudno. Zdrowie dziecka jest ważniejsze!
Kofeina może wpływać niekorzystnie na pracę serca Twojego dziecka. Ponadto zmusza do częstszych wizyt w toalecie, przez co tracisz m.in. cenny wapń. Kofeina utrudnia także wchłanianie żelaza. A czy wiesz, jak pyszny smak ma kawa pita po roku przerwy?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

porażona
porażona | 2007-06-26 15:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

myślę sobie, ze te rady to niestety pitu pitu... i nie mam najmniejszego zamiaru mieć poczucia winy z powodu nie spełniania tworzonego obrazka idealnej przyszłej mamy - patrz sfiksowanej mamy... dwie szklanki przegotowanej wody... po dwóch szklankach ciepłej wody conajwyżej mogę mieć mdłości których nie maiłam do tej chwili w ogóle, a jesteśmy z maluchem w siódmym miesiącu... i dajemy sobie radę bez stosowania udziwnień. Zasada złotego środka... Można się poddać sterylizacji czytając te wszystkie super rady... Jak rany.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?