Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Planujesz wolne dni z dziećmi? Kiedy wypada Wielka Majówka w tym roku?

| aktualizacja: 25.04.2017 | 0

W Polsce zaraz po bardzo krótkich świętach wielkanocnych myślimy już o długim weekendzie majowym. Kiedy możemy planować Wielką Majówkę 2017? Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop, by cieszyć się dużą ilością wolnego czasu spędzanego z rodziną.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
dlugi-weekend-majowy-kiedy-wypada
fot. Fotolia
W tym roku majowe święta narodowe, dni wolne od pracy, układają się bardzo korzystnie w kalendarzu. Pierwszy raz od 4 lat jest tak wygodnie. Dlaczego? 1 maja – Święto Pracy i 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja wypadają kolejno w poniedziałek i środę. Poprzedza je więc weekend 29-30 kwietnia. Wystarczy wziąć tylko 3 dni urlopu, by cieszyć się, aż 9 wolnymi dniami pod rząd!

Najlepiej jeśli urlop zostanie ci udzielony przez przełożonego:
  • 2. maja, we wtorek,
  • 4.maja, we czwartek
  • i 5. maja, w piątek.
Wówczas od 29 kwietnia do 7 maja możemy się cieszyć mocno przedłużonym weekendem majowym. Majówka 2017 zapowiada się więc wspaniale, prawda? Czy już cieszycie się na wolne dni? Co planujecie w tym roku? Jakie atrakcje przygotujecie dla dzieci?

To może się przydać w czasie długiego weekendu majowego z dziećmi!

Gdzie Polacy spędzą majówkę 2017?

Polacy, jak podaje portal Travelplanet.pl, w tym roku 2 razy częściej będą wybierać się w czasie majówki na zagraniczne wojaże. Gdzie w tym roku najczęściej spotkamy rodaków?
  • W Grecji - Polacy na długi weekend majowy lecą na Kretę, Zakhyntos i Rodos;
  • w Hiszpanii - zwłaszcza Majorka;
  • w Turcji - szczególnie Riwiera Turecka.
Wzrosła także znacznie liczba dzieci i młodzieży wyjeżdżających na turystyczne imprezy i wycieczki - to niewątpliwie pozytywny efekt programu 500+.

A gdzie w Polsce warto się wybrać na majówkę?

Polacy najczęściej na długi weekend majowy w kraju wybierają morze i góry, ale my zachęcamy do odkrywania Polski na nowo. Może w tym roku bardziej oryginalny kierunek? Warto zawitać do takich ciekawych miejsc i zobaczyć piękne przyrodniczo okolice jak, np. Dolina Biebrzy (spływ tratwami), Kociewie (m.in. Bory Tucholskie i tczewskie mosty - starsze niż Wieża Eiffela) czy Pojezierze Brodnickie (ponad setka jezior, lasy oraz zabytki sięgające czasów krzyżackich). Jeśli nie macie pomysłu na majowy weekend z dziećmi w Polsce - sprawdźcie koniecznie powyższe podpowiedzi.

Zobacz: 6 pomysłów na wyjazdowy weekend z dziećmi w Polsce

Udanej zabawy, wypoczynku i zwiedzania!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?