Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kim może zostać dziecko z autyzmem

| aktualizacja: 29.05.2013 | 0

U twojego dziecka zdiagnozowano autyzm, martwisz się o jego przyszłość, o pracę, o zawód? Może powinno zostać informatykiem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Kim może zostać dziecko z autyzmem
fot. RF
Niemiecki koncern informatyczny SAP, który ma oddziały w 130 krajach na całym świecie, także w Polsce, chce zatrudniać osoby, które „myślą inaczej". Kogo dokładnie ma na myśli – ludzi z autyzmem i zespołem Aspergera. Nie od dziś wiadomo, że z autyzmem wiąże się nadzwyczajna umiejętność zapamiętywania np. długich ciągów liczbowych, zwracania uwagi na najdrobniejsze szczegóły, szczególne umiłowanie do porządkowania, wykrywania zmian. Te cechy można z powodzeniem wykorzystać w zawodach programisty i testera oprogramowania, które są fundamentem każdej firmy informatycznej. Niemiecki SAP chce szkolić ludzi z autyzmem i stworzyć im odpowiednie warunki do pracy, tak by – mimo swoich ograniczeń – dobrze czuli się w firmie. Pozostaje mieć nadzieję, że z podobną inicjatywą wyjdą inne koncerny z tej branży. 
 

Co to jest autyzm?

To zaburzenie rozwoju, które ujawnia się przed trzecim rokiem życia. Dziecko nim dotknięte zwykle:
– izoluje się od otoczenia. 
– sprawia wrażenie, jakby nie słyszało, co się do niego mówi
boi się nowych sytuacji 
– może mieć problemy z mówieniem
– ma skłonność do powtarzania niektórych zachowań, może chodzić na palcach albo kołysać się. 
 

Gdzie szukać pomocy dla dziecka z objawami autyzmu?

Dzieci a autyzmem jak najszybciej powinny zostać objęte pomocą psychologiczną. Intensywana terapia to szansa na skuteczne złagodzenie objawów zaburzenia. Jeśli przypuszczasz, że problem dotyczy twojego dziecka, powiedz o tym pediatrze albo idź do poradni psychologicznej. Fachowej pomocy można szukać w Krajowym Towarzystwie Autyzmu (ma oddziały w wielu miastach), Fundacji Synapsis w Warszawie, Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" w Zielonej Góry czy Dolnośląskim Stowarzyszeniu na Rzecz Autyzmu.
 
(źródło: Gazeta Wyborcza)

Tu przeczytasz, czy szczepienia mogą wywoływać autyzm

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?