Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Wydawnictwo Dwie Siostry


kategoria:

Dla przedszkolaków (3-6)


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
0 ocen

Cena: 29,90 zł
Opis produktu

Klaas Verplancke, Mus jabłkowy

"Mus jabłkowy" autorstwa Klaasa Verplancke’a to wzruszająca książka obrazkowa o małym chłopcu, jego tacie i o tym, że nawet najlepszy rodzic czasem wpada w złość. Dla dzieci od 5. roku życia.
Tata ma gładkie policzki, twarde mięśnie, a w kąpieli śpiewa jak mama. Jego ręce są ciepłe, a palce smakują musem jabłkowym. Ale czasem ręce taty robią się zimne i zaczynają ciskać błyskawice. Tata milknie, a w powietrzu zawisa burza. Na szczęście trwa to tylko chwilę, a potem... palce taty znów smakują musem jabłkowym.
Klaas Verplancke to flamandzki ilustrator i autor książek dla dzieci i dorosłych. W swojej różnorodnej twórczości korzysta z wielu stylów i technik. Jej znakiem rozpoznawczym jest poczucie humoru, poetycka, surrealistyczna wyobraźnia oraz upodobanie do ilustrowania abstrakcyjnych pojęć i uniwersalnych emocji. Zdobył wiele krajowych i międzynarodowych nagród, których ukoronowaniem jest nagroda BolognaRagazzi (2001), nominacja do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w kategorii ilustracji (2006) oraz dziewięć nominacji z rzędu do Nagrody im. Astrid Lindgren za całokształt twórczości. W 2016 roku znalazł się w gronie pięćdziesięciu światowej sławy ilustratorów, których prace zaprezentowano na jubileuszowej wystawie "Artists and Masterpieces of Illustration", zorganizowanej z okazji 50-lecia Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Jako ilustrator prasowy współpracuje m.in. z "New York Timesem".
"Mus jabłkowy" to najgłośniejsza z jego książek. Dotychczas przetłumaczono ją na 14 języków.

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Seria: "Polecone z Zagranicy"
ISBN: 978-83-64347-45-0
Format: 190 x 235 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 32 strony
Data wydania: 18 maja 2016 r.

Gdzie można kupić: księgarnia internetowa wydawnictwodwiesiostry.pl
Oceny użytkowników produktu 

Klaas Verplancke, Mus jabłkowy

 (0)

Jeszcze nikt nie dodał oceny o tym produkcie.

Zaloguj się i dodaj opinię
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?