Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Klara Hokus – recenzja serii książek dla dzieci

| aktualizacja: 02.04.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Klara Hokus, książki dla dzieci, Magiczny zaułek
fot. materiały prasowe
Nazwisko bohaterki wskazuje, że nie jest to zwykła dziewczynka. I tak rzeczywiście jest. Klara Hokus to czarownica, która każdego dnia poznaje nowe zaklęcia, bo marzy, by wygrać konkurs rzucania czarów.
Z nowej serii autorstwa Symes Ruth poznacie na razie dwie książki – Magiczny zaułek i Zbyt wiele zaklęć. Wierzę, że spodoba się wam bohaterka. O dalszych pozycjach serii postaram się wam przypominać.

Książeczki polecam przede wszystkim początkującym czytelnikom, bo właściwie dla nich są przeznaczone. I nie tylko ze względu na duże litery, czy krótkie proste zdania, ale też jasne, klarowne przesłanie. Ich bohaterka także wam się spodoba, bo to dziewczynka, która wie, czego chce. Jak wiele dzieci w jej wieku chodzi do szkoły, ma przyjaciół. A ponieważ mieszka w sierocińcu, marzy o idealnej rodzinie, tylko dla niej. I marzy jeszcze o czymś, o czym nie wszystkie dziewczynki w jej wieku marzą. Chce zostać czarownicą.

Powiem wam tylko, że w przypadku Klary życzenia, czy raczej marzenia się spełnią, co nie znaczy, że wszystko potoczy się gładko, bez problemów. Chodzi oczywiście o czary, ich moc, ich niezbyt czyste umiejętności, nie zawsze przyjemne dla tych, którzy czarom zostaną poddani. Zdradzę tylko, że Klara wcale nie musi marzyć, aby zostać czarownicą, Klara jest czarownicą, o czym zwyczajnie na razie nie wie.

Fajna książka na weekend, fajna na smutny podwieczorek, a nawet radosny niedzielny poranek. Zawsze jest pora na czytanie. Naprawdę.

Klara Hokus. Magiczny zaułek, Zbyt wiele zaklęć
Autorka: Symes Ruth
Tłumacz: Michał Zacharzewski
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp, zo.o.

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?