Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolejne święto w „Budziku”: 9-letnia Ola wybudziła się ze śpiączki

| aktualizacja: 07.11.2017 | 1

Mała Ola zapadła w śpiączkę po ciężkim urazie, ale na szczęście wczoraj znowu otworzyła oczy. To już 21. wybudzenie w Klinice Budzik!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Klinika Budzik
fot. źródło: Klinikabudzik.pl
O wybudzeniu się małej Oli poinformowała Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”. „Razem z rodzicami dziewczynki cieszymy się z jej powrotu do zdrowia” – napisali pracownicy Fundacji na swojej stronie internetowej.

9-letnia Ola jest już 21. dzieckiem, które wyszło ze śpiączki w Klinice Budzik. Miesiąc temu w Budziku wybudził się 8-letni Kamil, który znajdował się w śpiączce przez trzy miesiące po tym, jak wpadł na rowerze pod samochód.

Z kolei dwa tygodnie przed wybudzeniem się Oli, pracownicy Kliniki uczestniczyli w innym wspaniałym święcie – osiemnastce Klaudii: pierwszej pacjentki wybudzonej w Budziku. Na stronie Kliniki (Klinikabudzik.pl) czytamy: „...Było pysznie, tanecznie i przesympatycznie. Zwłaszcza widok radosnej i pełnej energii Jubilatki, która brylowała na parkiecie, napawał nas dumą i pokazał sens naszych działań”.

Obejrzyj rozmowę z Ewą Błaszczyk w „20m2 Łukasza”:Fundacja „Akogo?” została założona przez aktorkę Ewę Błaszczyk, po tym, jak w 2000 r. jej córka w wieku 9 lat zapadła w śpiączkę. W wywiadzie dla „Mamo, To Ja” aktorka opowiadała: „Kiedy moja córka zakrztusiła się zwykłą tabletką na przeziębienie i zapadła w śpiączkę, zobaczyłam, że w Polsce nie ma miejsc dla dzieci w śpiączce, nie ma wsparcia dla ich rodziców, że nic nie ma. Dzieci po trzech miesiącach  trafiają ze szpitali do domów. Matki przewlekle chorych dzieci słyszą bezlitosne słowa: Jest pani matką, to proszę coś z tym zrobić.”

Czytaj wywiad z Ewą Błaszczyk: Wszystko dla moich córek

Klinika Budzik została założona w lipcu 2013 r. dzięki wieloletnim staraniom Fundacji. Pacjentami Budzika są dzieci do 18. roku życia, przebywające w śpiączce krócej niż rok (powstałej wskutek urazu) lub pół roku (w śpiączce, której przyczyną nie był uraz). W klinice pacjenci mogą przebywać przez rok, z możliwością przedłużenia terapii o dodatkowe 3 miesiące. Leczenie jest bezpłatne, także rodzice śpiących dzieci mogą przebywać w klinice bezpłatnie, przez cały okres terapii.

Poznaj 10 stowarzyszeń i fundacji, które działają dla dzieci i rodziców
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Sylwia
Sylwia | 2016-07-26 23:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podziwiam walkę, determinację i przede wszystkim wielkie serce wszystkich którzy uczestniczą w walce o wybudzenie..

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?