Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Klinika leczenia niepłodności - co ze sobą zabrać?

| aktualizacja: 17.07.2014 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, plecak
fot. Panthermedia
Jakie wyniki badań będą niezbędne i o co będzie pytał lekarz podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności? Przygotowaliśmy dla ciebie specjalną ściągawkę.
Od kilku lat nie możesz zajść w ciążę. Postanowiłaś wraz z partnerem zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. Podpowiadamy, jak się przygotować do tej pierwszej wizyty i czego się spodziewać. 

Przeczytaj, komu przysługuje refundacja in vitro

Zabierz wyniki badań na niepłodność

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności polega na zebraniu szczegółowego wywiadu i ocenie dotychczasowego leczenia, jakiemu oboje byliście poddani. Dlatego trzeba koniecznie wziąć wyniki wszystkich wykonanych dotąd badań (np. wynik USG narządów rodnych).

Poznaj najczęstsze przyczyny męskiej niepłodności

Diagnozowanie niepłodności

Podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności lekarz zdecyduje, jakie dodatkowe badania na niepłodność będą konieczne do zdiagnozowania przyczyny problemu. Może to być np. ocena jajeczkowania, ocena drożności jajowodów, ocena rezerwy jajnikowej – potencjału owulacyjnego jajników, pełnego panelu hormonów biorących udział w cyklu rozrodczym, jak również badanie nasienia męża). W zależności od poszczególnych wyników planuje się dalsze postępowanie i ewentualne leczenie niepłodności. 
Podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności dowiecie się, jakie są wasze szanse na poczęcie dziecka i jakie rozwiązania (np. in vitro) lekarze mogą wam zaproponować.
konsultacja: lek. med. Ewa Paszkiewicz, ginekolog położnik

Sprawdź 8 rzeczy zakazanych przed ciążą
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

kabonnio
kabonnio | 2012-12-03 23:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

troszku szerzej temat poruszyła dziewczyna na blogu czekajacnabobasa.blogspot.com - jak ktoś ma jakieś wątpliwości to warto zajrzeć, bo nie ma się co bać:)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?