Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolędowanie po angielsku? Czemu nie!

| aktualizacja: 01.12.2017 | 0

Nawet jeśli maluch nie zna angielskiego, z pewnością nie przeszkodzi mu to w śpiewaniu, a może być to świetna okazja do nauki języka obcego. Przygotowałyśmy dla was teksty świątecznych piosenek i kolęd dla dzieci właśnie w języku angielskim.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kolędy dla dzieci
fot. Fotolia
Podczas przygotowań do Bożego Narodzenia warto zadbać o świąteczną oprawę, nie chodzi tylko o ozdoby. Maluch, który śpiewa kolędy, potrafi naprawdę wprawić w świąteczny nastrój!  Oprócz polskich kolęd i pastorałek warto sięgnąć po piosenki anglojęzyczne, które są bardzo przyjemne i łatwo wpadają w ucho. Nawet jeśli maluch nie zna angielskiego i nie przeszkodzi mu to w śpiewaniu, a może być świetną okazją do nauki języka obcego.

Nauka przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że języków obcych dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek po angielsku może być idealną formą nauki. Podobnie, jak w przypadku polskich kolęd warto jednak nie zmuszać dziecka do śpiewania. Pozwól, by melodia sama wpadła w ucho maluchowi. Możecie tej samej piosenki słuchać w różnych wariantach i znaleźć wersję, która się wam najbardziej spodoba.

Zobacz także: Jak dobrze znasz słowa kolęd? Rozwiąż quiz!

Merry Christmas

Dla małych dzieci nie jest aż tak ważne, by zrozumieć każde słowo. Możesz co jakiś czas wtrącić słówko z piosenki i zapytać, czy dziecko wie, co ono oznacza. W sieci zajdziecie animowane filmiki dla najmłodszych, które pomogą zrozumieć tekst piosenki. Możesz także pokusić się o wersję z pokazywaniem, która może być na początek łatwiejsza niż samo zapamiętywanie słów. Jak najłatwiej nauczyć dziecko? Przez wspólne śpiewanie w domu, w samochodzie, w kuchni, gdziekolwiek, byle razem i w radosnej atmosferze. Powodzenia i Wesołych Świąt!
1 2 3 4 5 6 .. 9 Następna
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?