Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolejne ulgi dla dużych rodzin w Polsce w 2015 roku

| aktualizacja: 09.03.2015 | 0

Od stycznia 2015 roku obowiązują kolejne ulgi dla rodzin wielodzietnych. Do Karty Dużej Rodziny zawitały m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, paszportowe przy wydawaniu aktów w USC oraz na bilety do parków narodowych.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia.pl
Ustawa podpisana pod koniec grudnia 2014 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozszerza na dorosłych członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Rodziny te otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione od tego roku z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. 
- Karta Dużej Rodziny powiększa się z dnia na dzień, dzięki czemu posiadacze Karty mogą korzystać z coraz szerszej oferty zniżek przygotowanych specjalnie dla nich - powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Od 1 grudnia członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw Lotos. W sumie Karta uprawnia do zniżek już w ponad 1000 miejscach.
Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Zobacz też: Ulga na dzieci w PIT-ach za 2014 rok.

 Do tej pory wydano już ponad pół miliona tys. Kart. Złożonych wniosków o jej wydanie jest ponad 699 tysięcy. Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.
 
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
 
Polecamy: Karta Dużej Rodziny - wniosek do druku.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?