Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolka u niemowląt: objawy i leczenie - film

| aktualizacja: 30.12.2016 | 6

O kolce u niemowlaka mówi doświadczony pediatra - jak rozpoznać kolkę i jak pomóc dziecku? Czy niemowlę cierpiące na kolkę trzeba pokazać lekarzowi?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Kolka u niemowlaka to problem wielu niemowląt i ich rodziców. Kolka niemowlęca rozpoczyna się nagle, najczęściej około 3 tygodnia życia dziecka. Ataki kolki zazwyczaj zdarzają się codziennie o tej samej porze, najczęściej wieczorami. Płacz przy kolce niemowlęcej jest intensywny i może trwać nawet przez kilka godzin. Rodzice czują się bezradni, bo cierpiące na kolkę dziecko silnie płacze, a oni nie potrafią mu pomóc. Kolka często jest mylona z płaczem niemowlaka z innej przyczyny, dlatego obejrzyj film i dowiedz się od pediatry, jakie są objawy kolki niemowlęcej i jak leczyć kolkę.

Kolka u niemowlaka

Kolka niemowlęca dotyka też rodziców: bezradność, poczucie bezsilności i długotrwały głośny płacz dziecka nie pozostają obojętne dla psychiki opiekunów. Są różne sposoby na kolkę, niektóre bardziej, inne mniej skuteczne, ale jedno jest pewne: najlepszym sposobem na kolkę jest... czas. Ataki kolki niemowlęcej mijają najczęściej równie nagle jak się pojawiła, około 3-4 miesiąca życia dziecka. Zobacz, co o kolce u niemowlaka mówi pediatra.

Film powstał we współpracy z Centrum Medycznym  
Kolka u niemowlaka
Polmed, pediatra, kolka u niemowląt
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Aga
Aga | 2016-03-29 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Te kropelki są w pełni bezpieczne, nie ma tam żadnej niepokojacej substancji

Odpowiedz

Fiola
Fiola | 2016-01-31 15:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zawsze się zastanawiałam czy takie kropelki są bezpieczne. Dowiedziałam się ostatnio że mój syn ma nietolerancję i lekarz też nam tą kolaktaze polecił.

Odpowiedz

Agrest
Agrest | 2015-08-29 18:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też mieliśmy problem z nietolerancją laktozy. Synek miał potworne kolki i częste biegunki. Kolaktaza bardzo pomogła. Zniknęły kolki, a trawienie się uregulowało.

Odpowiedz

Zuza
Zuza | 2015-07-26 23:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mało jest sensownych artykułów a propo kolek u dzieci, nam dopiero pediatra uświadomił jak odróżniac kolkę spowodowaną stresem od tej jelitowej albo jak w naszym przypadku kolkę spowodowaną nietolerancjà laktozy, ukojenie naszemu szkrabowi przyniosły kropelki kolaktaza.

Odpowiedz

zośka
zośka | 2014-02-16 16:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

tyle to i ja wiem po zawodówce.

Odpowiedz

twoja kolka
twoja kolka | 2014-01-27 15:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co za bzdurny materiał

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?