Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Komu przysługuje 500 + na pierwsze dziecko?

| 10.02.2017, aktualizacja: 10.02.2017 | 1

500+ na pierwsze dziecko przysługuje tylko rodzinom, które spełniają odpowiednie kryterium dochodowe. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o to świadczenie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Komu przysługuje 500+ na pierwsze dziecko
fot. Fotolia
500+ na pierwsze dziecko przysługuje tylko w ściśle określonych przepisami okolicznościach. Program rodzina 500 + zakłada bowiem, że 500 zł przyznawane jest na drugie dziecko (i kolejne dzieci). Jednak także rodzice jedynaków mogą ubiegać się o świadczenie 500 zł na dziecko, jeśli spełniają odpowiednie kryterium dochodowe. Dotyczy to również rodzin, w których jest więcej niż 1 dziecko. Kiedy można wnioskować o 500+ na pierwsze dziecko?

Komu przysługuje 500 plus na pierwsze dziecko?

Aby otrzymać 500 zł na pierwsze dziecko (lub na jedynaka), miesięczny dochód przypadający na każdego członka rodziny nie może przekraczać 800 zł w przypadku dziecka zdrowego lub 1200 zł w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością. Wypełniając wniosek o 500+ na pierwsze dziecko, musisz pamiętać o załączeniu odpowiednich dokumentów potwierdzających dochód oraz o wypełnieniu wszystkich koniecznych rubryk – w przeciwnym razem będziesz wzywana do uzupełnienia wniosku i później otrzymasz pieniądze.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

DYSKONT B
DYSKONT B | 2017-02-27 21:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

REZYGNUJA Z PRACY TE KOBIETY KTORE SA W ZWIAZKACH PARTNERSKICH.MALZENSKICH I WOLA TEN CZAS SPEDZAC Z DZIECMI- JA NIEMOGE POZWOLIC SOBIE NA TEN LUKSUS BO JESTEM SAMOTNA MAMA I ZAMIAST SPEDZAC CZAS Z DZIECKIEM MUSZE PRACOWAC BY NAS UTRZYMAC. GDZIE TU JEST SPRAWIEDLIWOSC PYTAM SIE JA-MATKA?!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?