Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Konkurs "Bajki dla brzuszka"

aktualizacja: 10.09.2008 | 7

Napisz na naszym forum najpiękniejszą bajeczkę, jaką opowiadasz swojemu dzidziusiowi w brzuszku i wygraj 41-elementową wyprawkę dla swojego maluszka! Konkurs zakończony!!!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Bajki rozwijają wyobraźnię i inteligencję dziecka, pomagają radzić sobie z uczuciami. Wzbogacają słownictwo, budzą poczucie piękna, przekazują tradycje naszej kultury. Bawią oraz sprawiają przyjemność. Opowiadając bajki kilkulatkowi, pomagasz mu zrozumieć siebie samego i świat, który go otacza, a także pogłębiasz więź, jaka Was łączy – maluch czuje się ważny i kochany.

Ale czy warto opowiadać bajki dziecku, które znajduje się jeszcze w brzuszku mamy? Otóż tak!
Już mniej więcej od 20. tygodnia ciąży ośrodek nerwowy, odpowiadający za słuch, budzi się do życia. Dziecko słyszy przeróżne dźwięki dobiegające z Twojego organizmu: bicie serca, szum krwi przepływającej przez naczynia krwionośne, oddech matki... Słyszy też dźwięki dobiegające ze świata zewnętrznego, przytłumione przez wody płodowe. Dziecko czuje, kiedy mówisz tylko do niego lub kiedy mu śpiewasz. Wprost uwielbia Cię słuchać, zwłaszcza gdy mówisz ciepło i łagodnie. Staje się wtedy bardziej aktywne ruchowo – fikanie i kopnięcia to jego ciche odpowiedzi.

Zatem mów do dziecka tak, jakby było cały czas tuż obok Ciebie. Opowiadaj mu bajeczki w czasie całej ciąży, a szczególnie w ostatnim trymestrze. Myślisz, że maleństwo jeszcze nic nie rozumie? To nie do końca prawda. Gdy opowiadasz mu bajkę, szczególnie z nim w roli głównej, odprężasz się, relaksujesz i cieszysz dzieckiem. A ono świetnie to wyczuwa! Bo przecież zrelaksowana i szczęśliwa mama to również szczęśliwe dziecko! Ponadto opowiadanie bajek wymyślonych specjalnie dla maleństwa sprawia, że czujesz się z nim bardziej emocjonalnie związana. W ten sposób możesz podarować mu coś wyjątkowego, coś co płynie prosto z serca.


Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy na naszym forum zamieścić najpiękniejszą bajeczkę własnego autorstwa, opowiedzianą swojemu dziecku, które znajduje się jeszcze w brzuszku. Konkurs będzie trwał przez trzy miesiące oraz będzie podzielony na trzy miesięczne edycje: pierwsza w terminie od 5 czerwca do 30 czerwca 2008, druga w terminie od 1 lipca do 31 lipca 2008, natomiast trzecia od 1 sierpnia do 31 sierpnia. W każdej z edycji zostanie wybrana najpiękniejsza bajka, której autorka/autor otrzyma nagrodę główną w postaci 41-elementowej wyprawki dla dziecka oraz elektronicznej niani. Dodatkowo w każdym miesiącu zostanie wybranych 5 bajek, których autorzy/autorki otrzymają nagrody pocieszenia w postaci małego zestawu dla dziecka, składającego się z dwóch elementów (śpioszki niemowlęce + kaftanik). Do nagród dołączone zostaną produkty firmy Merck sp. z o.o. - Feminatal 800 Metafolin® i Feminatal 400 Metafolin® + DHA.

W skład wyprawki wchodzą (zdjęcia w galerii obok):
- elektroniczna niania
- ręcznik kąpielowy frotte (1 sztuka)
- kocyk bawełniany (1 sztuka)
- becik rożek (1 sztuka)
- body bawełniane z krótkim rękawkiem (4 sztuki)
- body bawełniane z długim rękawem (3 sztuki)
- śpioszki klasyczne bawełniane (4 sztuki)
- komplet bawełniany: śpioszki + kaftanik + czapeczka (1 sztuka)
- pajacyk welurowy (1 sztuka)
- komplet bawełniany: śpioszki + kaftanik (2 sztuki)
- czapeczka niemowlęca z bawełny (4 sztuki)
- rękawiczki niemowlęce z bawełny (2 pary)
- skarpetki niemowlęce z bawełny (3 pary)
- pieluszka flanelowa kolorowa (3 sztuki)
- pieluszka tetrowa biała (10 sztuk)


Sponsorem nagród jest firma Meck - producent zestawu witamin Feminatal METAFOLIN® 800 i Feminatal 400 METAFOLIN® + DHA.

Wejdź na forum, by wziąć udział w konkursie: Konkurs "Bajki dla brzuszka" >>

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy uważnie przeczytać Regulamin!
Regulamin konkursu "Bajki dla brzuszka" >>

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Zuska
Zuska | 2008-06-25 14:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiele jest bajek na świecie ,jedna od drugiej piękniejsza.A ja Ci opowiem maleństwo,że Tyś jest najważniejsza.Każdy Twój usmiech,lze kazda,ktora Ci z buzi wytrzemy .Kazdy dzwiek czy sylabe-wszystko w mig wylapiemy.Utule Cie do serca,o swiecie Ci opowiem,gdy bedziesz razem z nami wszystkiego wnet sie dowiesz!

Odpowiedz

LYZKA
LYZKA | 2008-06-23 15:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

KIEDY POJAWISZ SIE WSROD NAS MAMUSIE POKAZE CI PIEKNY LAS, POKAZE CI TEZ SLONCE NA NIEBIE I POKOLYSZE W RAMINACH CIEBIE.TATUS ZASPIEWA CI PIOSENKE A BABUNIA POTRZYMA CIE ZA REKE.DZIADZIUS UTULI CIE DO SNU A TY W ZAMIAN POWIESZ "GU" A TO NAJPIEKNIESZE SLOWA KTORE KAZDY W SERDUSZKU SCHOWA. CZEKAMY NA CIEBIE NUSIA WYLAZ W KONCU Z TEGO BRZUSIA.

Odpowiedz

magsku
magsku | 2008-06-17 22:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a kotki dwa,szare bure obydwa,nic nie będą robiły,tylko dziecka bawiły.Jak się kotki rozigrały to dziecinę kołysały.Jeden szary drugi bury,a ten trzeci myk do dziury.Żeby tylko jeden był to by z dzieckiem mleko pił.

Odpowiedz

wera
wera | 2008-06-17 15:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sipij maluszku oczka zmruż gdy się urodzisz kochać cię bende już

Odpowiedz

szyszka2706
szyszka2706 | 2008-06-12 11:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.
Naród wielce osobliwy.
Drobny - niby ziarnka w bani:
Jeśli które z was nie wierzy,
Niech zapyta starej niani.
W górach, w jamach, pod kamykiem,
Na zapiecku czy w komorze
Siedzą sobie Krasnoludki
W byle jakiej mysiej norze.
Pod kominem czy pod progiem -
Wszędzie ich napotkać można:
Czasem który za kucharkę
Poobraca pieczeń z rożna..
Czasem skwarków porwie z rynki
Istne cuda! Istne dziwy!

Odpowiedz

havajana
havajana | 2008-06-10 14:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za górami, za lasami, za dolinami mieszkało małżeństwo, które bardzo, ale to bardzo chciało mieć synka albo córeczkę - taką małą dziecineczkę.
Az tu pewnego wiosennego dnia przyleciał bociek, usiadł na kominie, zaświeciło jasne słonko i żona poczuła, że przyniósł dobrą nowinę. W tej chwili w brzuszku mamy poruszyło się dzieciątko a mama z radości opowiedziała MU bajeczkę-powitaneczkę.
Witam Cię Słoneczko moje, najjaśniejszy mój Promyczku. Jesteś teraz w moim brzuszku i przebierasz małą nóżką. Twe serduszko mocno bije, ja to czuję, bardzo czuję. Jesteś małym wędrowniczkiem co okrąża mą orbitę a po dziewięciu miesiącach ja z tatusiem Cię przywitam. Ty zakrzykniesz, że przybywasz, my Cię słodko przytulimy. I już odtąd wszyscy razem będziemy szczęśliwie żyli. I Tobą Duszko będziemy się cieszyli.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

havajana
havajana | havajana | 2008-06-11 14:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proszę moją bajkę dołączyć do konkursu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?