Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wygraj książkę „Na tropie angielskich słówek". Konkurs „Mistrz angielskiego”

| aktualizacja: 04.12.2017 | 15

Weź udział w naszym konkursie „Mistrz angielskiego” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, jakie pierwsze słówko angielskie poznało dziecko. Do wygrania 5 książek „Na tropie angielskich słówek" wydawnictwa Kapitan Nauka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Nauka nie musi być nudna, wszyscy przecież znamy powiedzenie o nauce poprzez zabawę. W takie wersji nauka jest miła, przyjemna, a to, o czym się uczymy najczęściej szybciej zapada w pamięć. Tak samo może być z nauką języków obcych. Teraz język angielski króluje na świecie jako język międzynarodowy, więc już 3-4 latki uczą się pierwszych słówek po angielsku by w przyszłości jeszcze lepiej posługiwać się tym językiem. Nauka języka obcego u takich maluchów powinna odbywać się tylko przez zabawę, więc rodzice i nauczyciele mają mnóstwo sposobów na naukę angielskiego przez zabawę.
Napiszcie nam kilka zdań o sposobach na naukę angielskiego u waszych dzieci i wygrajcie świetne nagrody!

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Napiszcie na naszym forum (w wątku konkursowym) kilka zdań o waszych sposobach na naukę angielskiego u waszych dzieci oraz jakiego słówka tym sposobem maluch się nauczył.
Do wygrania 5 książek wydawnictwa Kapitan Nauka "Na tropie angielskich słówek" – zobacz nagrody w konkursie.

By wziąć udział w konkursie, przejdź do tej strony!
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (15)
avatar

mika19
mika19 | 2017-12-10 23:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

(motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES
Wygrały marzenia...

Odpowiedz

serkowa
serkowa | 2017-12-10 22:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pierwsze angielski słówko Bartusia to było "moon";był na etapie wskazywania wszystkiego i "a cio to". Zdecydowanie łatwiej było mu wymówić niż "księżyc" i bardzo mu się podobało brzmienie.
Bardzo dużo czasu spędzam zawsze z dzieckiem na WSPÓLNYCH zabawach; bardzo lubimy "memory" i polską i angielską wersję, więc czasami Bartuś nawet w polskiej wersji używał angielskiego słówka. Kiedyś zgubił się nam kartonik z polskiej wersji, a Bartuś na to "zgubiliśmy snejka"(snake był też łatwiejszy w wymowie niż wąż). Gdy liczyliśmy cokolwiek to po angielsku i na co dzień wtrącałam w codziennych czynnościach angielskie zwroty-how are you? help me..., give me..., where is... lub objaśniałam dlaczego jest "L" na nauce jazdy, co oznacza WC, CD, VIP itd. No i trochę podróżujemy więc siłą rzeczy łapał słówka; bo to jest fantastyczne gdy dzieci różnych narodowości bawią się wspólnie i każde w swoim języku wykłóca się o kolejkę w planszówce, albo liczy w swoim języku w chowanego.
Nie zrozumiałam chyba regulaminu odnośnie adresu; ale skoro mam login to i macie moje dane :)

Odpowiedz

wiki20087
wiki20087 | 2017-12-10 21:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas troszkę nie edukacyjnie Zosia nauczyła się słówek i piosenek po angielsku.Kiedy starsza corka zostawała sama w domu z obecnie 4letnią Zosią to zamiast się z nią bawić to wlanczala jej tablet z wierszykami, piosenkami po angielsku i dzis Zosiula nie ma problemu z nauką jezyka obcego.

Odpowiedz

annawianna
annawianna | 2017-12-10 20:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój synek ma kłopoty z mówieniem ale ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam że szybciej uczy się słówek po angielsku i łatwiej się je Wojtusiowi wymawia. Pierwszym i ulubionym słowem jest blue - niebieski i ilekroć synek widzi przedmiot w tym kolorze mówi blue i bije sobie brawo że ładnie powiedział. Myślę że nauka języków obcych od najmłodszych lat dzieciństwa zaowocuje tym że nasze pociechy będą biegle mówić w wielu językach.

Odpowiedz

beactivemami
beactivemami | 2017-12-10 14:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Razem z córką oglądamy po angielsku przygody świnki Peppy. Hania już wie, że świnka Peppa to Peppa Pig. Niedawno odkryłam zagadki obrazkowe w języku angielskim Kapitana Nauki. Kolorowe, ciekawe ilustracje zachęcają do odkrywania świata. Jest to świetna zabawa nie tylko dla dziecka.

Odpowiedz

HaZet
HaZet | 2017-12-10 11:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mam metodę praktyczną, która po wielu innych najbardziej trafiła do dziecka. Jedzie auto to słowa car i going. Idziemy do babci to grandmother, kupujemy lizaka to lollipop, na obiad spagetti to pasta i sauce, itd. Ta metoda naprawdę daje efekty.

Odpowiedz

Kasiaitomek
Kasiaitomek | 2017-12-09 14:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moim sposobem na naukę angielskiego są obrazki,pokazywanie wytluszczonym drukiem napisów oraz słuchanie piosenek z pokazywaniem. Mój synek ma dwa latka i dwa miesiące i mówi po angielsku cześć, pies, mleko i kilka jeszcze prostych słów.

Odpowiedz

marso
marso | 2017-12-08 14:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moim sposobem na język angielski jest puszczanie piosenek i bajek tylko w tym języku i tłumaczenie dziecku co oznacza. Mój syn ma 3 lata i zna bardzo dużo słówek a nawet zdań, wie o czym jest piosenka - na przykład powtarzam zdanie po angielsku które powiedział jego ulubiony bohater bajki i później tłumaczę co to znaczy. Tym sposobem nauczyliśmy się kolorów, alfabetu,ulubionego zdania syna "I love you Mommy" oraz wielu wielu innych.

Odpowiedz

martuniaoo
martuniaoo | 2017-12-08 08:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas było nie pierwsze słowo ale zwrot Let's go. Zawsze gdy sie spieszymy, podczas wychodzenia z domu używaliśmy tego zwrotu tak ze zapadł w pamięci naszych dzieci. Używanie angielskiego mimochodem, podczas codziennych czynności przynosi największe efekty. Słówka szybko wpadają do głowy dziecka, gdy je często powtarzamy i nie są abstrakcyjne.

Odpowiedz

Morena86
Morena86 | 2017-12-07 14:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kolory, zaczął od grey. Utkwiło mu to w głowie do tego stopnia, że obecnie w jego słowniku nie ma słowa szary tylko greyowy ;) nie możemy go tego oduczyć, bo uparcie obstaje przy swoim ulubionym kolorze.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Morena86
Morena86 | Morena86 | 2017-12-13 08:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wkradła mi się literówka :( oczywiście kolor gray a nie grey.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?