Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

UOKiK alarmuje: uwaga na sale zabaw dla dzieci!

| aktualizacja: 10.03.2017 | 4

Twoje dziecko uwielbia zabawę w kulkach? Lepiej uważnie wybieraj miejsca, w których zostawiasz dziecko – przestrzega UOKiK. Wiele z nich jest niebezpiecznych!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
sale zabaw moga byc niebezpieczne dla dzieci
fot. Fotolia
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Inspekcja Handlowa, w porozumieniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, skontrolowali sale zabaw dla dzieci w Polsce. Inspektorzy przyjrzeli się regulaminom tych miejsc i przeprowadzili kontrolę bezpieczeństwa w 84 salach zabaw. Co odkryli? Nie jest dobrze!

Regulaminy do poprawki

Wszystkie sprawdzone regulaminy sal zabaw budziły zastrzeżenia, najczęściej dlatego, że wyłączały przedsiębiorców z odpowiedzialności za szkody na osobie lub za szkody materialne. Zastrzeżenia budziły najczęściej takie zapisy: W 40 proc. przypadków rodzice w ogóle nie otrzymywali regulaminu do przeczytania przed pozostawieniem w sali zabaw dziecka. 

Niebezpieczne sale zabaw

W 27 proc. sal zabaw skontrolowanych przez Inspekcję Handlową, znajdowały się przedmioty, które mogły stwarzać zagrożenia dla dziecka (zabawki, urządzenia). Inspektorzy zwracali uwagę na ostre krawędzie, wystające fragmenty, niezabezpieczone kontakty, kable, otwory, w których mogła zakleszczyć się np. głowa lub palce.  W niektórych miejscach dziecko mogło nawet niezauważone opuścić salę zabaw.

Zostawiając dziecko w sali zabaw, upewnij się, że regulamin nie budzi wątpliwości, że miejsce jest sprawdzone i spełnia wymogi bezpieczeństwa. Jeśli coś budzi twoje wątpliwości, nie zostawiaj tam dziecka. Nawet jeśli miałoby głośno protestować

Dbaj o czyste powietrze, dołącz do naszej akcji: Urodziło Ci się dziecko – posadź drzewo!

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Aga
Aga | 2017-04-08 11:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nie zostawiam, ale kilka razy byliśmy

Odpowiedz

Xyz
Xyz | 2017-03-12 14:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pracowałam w takim miejscu. Osobiście swojego dziecka bym do kulek nigdy nie wpuściła... siusiu, kupka, pawiki to tam jest na pewno prócz kulek.

Odpowiedz

Lucidlda
Lucidlda | 2017-03-12 14:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Marta a jak Ci się wydaje ?

Odpowiedz

Marta
Marta | 2017-03-11 19:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A "czystość" kulek/piłek ktoś sprawdza?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?