Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Korzystasz z kosiniakowego? Sprawdź, co to takiego!

| 26.08.2016, aktualizacja: 30.08.2016 | 1

Już ponad 70 tys.kobiet zdecydowało się skorzystać ze świadczenia!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kosiniakowe
fot. Fotolia
Zaszłaś w ciążę, a nie byłaś nigdzie zatrudniona? Jesteś jeszcze studentką i nie masz stałej pracy, a spodziewasz się dziecka? Nie martw się, nie są to co prawda duże pieniądze, ale 1000 zł na pewno wspomoże Twój budżet. Przekonało się już o tym według najnowszych doniesień – 71, 2 tys mam.

Problem braku jakichkolwiek świadczeń rodzinnych dla mam, które były niezatrudnione w momencie zajścia w ciążę, dotyczył dużej grupy kobiet. Według statystyk, prawie 1/3 ciężarnych nie miała prawa do pomocy finansowej. 

Pojawienie się na świecie dziecka, to oprócz ogromnej radości, także strach przed podołaniem w kwestii finansów. Zakup wózka, łóżeczka, fotelika, kosmetyków, ubranek... lista nie ma końca. Dla kobiety, która po pierwszym dziecku i urlopie wychowawczym chciałaby zdecydować się na kolejne, ale boi się, czy da radę utrzymać rodzinę tylko z pensji partnera, takie rozwiązanie jest naprawdę naprawdę jest pomocne. 

Czy jesteś gotowa na kolejne dziecko - test

Przepisy weszły w życie z początkiem roku, ale z nowego rozwiązania korzystają także ci rodzice, których dziecko urodziło się w przeciągu 52 tygodni przed 1.01.2016, a w przypadku ciąży mnogiej
 nawet 71 tygodni. 

Dodatkowe pieniądze mogą zdobyć osoby, których świadczenia z ZUS są niższe niż 1 tys. zł. Blisko 30 tys. osobom podwyższono świadczenia, a tym samym mogły one z większym bezpieczeństwem finansowym wychowywać dziecko. 

A Wy korzystacie z kosiniakowego? A może jeszcze nie? 

Świadczenie rodzinne i opiekuńcze - sprawdź, czy ci przysługują

źródło: rp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?