Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ochrona przed słońcem dla dzieci i kobiet w ciąży - przegląd kosmetyków

| aktualizacja: 04.08.2017 | 0

Jakie filtry przeciwsłoneczne stosować dla niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży? Czy kosmetyki przeciwsłoneczne stanowią wystarczającą ochronę przed promieniami UV? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Przejrzyjcie kosmetyczne nowości przeciwsłoneczne z nami!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

Ciągle słyszymy o szkodliwości promieniowania słonecznego i wciąż nie możemy się wyzbyć przekonania, że skóra muśnięta słońcem jest przecież zdrowa. Niestety tak nie jest! Opalenizna to nic innego jak reakcja obronna skóry przed poparzeniem. W przypadku niemowląt i małych dzieci trzeba o wiele bardziej uważać ze słońcem, ponieważ skóra maluszków jest znacznie cieńsza. Promienie wnikają w nią znacznie głębiej i łatwiej może dochodzić do oparzeń i trwałych uszkodzeń. Prawda jest taka, że nie należy narażać dzieci, ani siebie i płodu będąc w ciąży na zbyt dużą dawkę promieniowania słonecznego. O opalaniu w ciąży w ogóle nie powinno być mowy!

Jakie więc filtry stosować, by zabezpieczyć skórę dziecka?

Dla dzieci poniżej 1 roku życia najbezpieczniejsze będą kremy z filtrami mineralnymi o najwyższym faktorze. Filtry chemiczne można stosować u dzieci powyżej 3. roku życia, ale ze względu na dodatkowe rozmaite szkodliwe składniki kremów do opalania warto robić to z rozwagą i ostrożnie. Niestety nie zawsze można w 100% ufać marketingowym tekstom zamieszczanym na opakowaniu kosmetyku. Najważniejszy jest aktualny skład produktu (który zdarza się, że ulega zmianie!). Uczmy się czytać składy!

Zobacz też: 4 zakazane kremy do opalania - one szkodzą twojemu dziecku!
 
W przypadku kobiet w ciąży, kiedy skóra rozciąga się, alergików i dzieci oraz osób ze skórą wrażliwą najlepiej i najbezpieczniej stosować filtry mineralne.

Dlaczego filtry mineralne są najbezpieczniejsze?

Filtry są składnikami kosmetyku przeciwsłonecznego i mają za zadanie odbić promienie słoneczne. Dlaczego filtry fizyczne, inaczej zwane mineralnymi są zalecane i uważane za mniej szkodliwe? Ponieważ nie wnikają w głąb skóry, tworzą na jej powierzchni film ochronny, działają jak lustro, są też dość stabilne, to znaczy, że dopóki nie są starte dość długo utrzymują swoje działanie. Czasami zdarza się, że trochę bielą skórę, ale nie wszystkie.

Zobacz też: Jaki krem przeciwsłoneczny dla dziecka - porady dermatologa
 
Taki kosmetyk z filtrem mineralnym można stosować już u niemowlęcia, które skończyło 6 miesięcy, poniżej tego wieku dziecko nie powinno być w ogóle wystawiane na słońce!

Co to jest to SPF na opakowaniu?

Sun Protection Factor czyli znane wszystkim oznaczenie SPF to współczynnik, który określa w jakim stopniu kosmetyk chroni przed promieniami UVB. W przypadku niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży nie powinien on wynosić mniej niż 30, a w przypadku przebywania na pełnym słońcu powinien mieć wartość 50. Wyższe faktory to już raczej chwyt marketingowy, niż realnie większa ochrona.

Zobacz też: Jasne i ciemne strony słońca czyli czy dziecko powinno się opalać?

Zobaczcie nasz przegląd najnowszych i bezpiecznych kosmetyków przeciwsłonecznych z filtrami w naszej galerii zdjęć!

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?