Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kot Prot i Kot Prot znów gotów do Psot - recenzja książki dla dzieci

| aktualizacja: 14.06.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
recenzje, Kot Prot i Kot Prot znów gotów do Psot
Kto ma w domu kota, ten wie, że to indywidualista nad indywidualistami. Potrafi napsocić, potrafi się obrazić, potrafi zrobić na złość.
Lepiej go nie zaczepiać, bo może się dać solidnie we znaki. Tak samo postępuje kot Prot z wierszowanej bajeczki Dr. Seussa, genialnie przetłumaczonej przez Stanisława Barańczaka, choć tak serio, trudno nazwać to tłumaczeniem. Poeta stworzył niemalże własną opowieść o szalonym kocie, zabawną, śmieszną, smakowitą. Jak na mistrza przystało.
 
Z kotem Protem istne utrapienie. Każda jego sztuczka kończy się totalną katastrofą. A ile w tym kocisku energii! Gdy się pojawia, wszystko dosłownie fruwa. Największy problem mają z nim rybki, ale jakoś sobie radzą. Potrafią nawet przywołać Prota do porządku. Ale dość o psotliwym kocie i jego szalonych pomysłach.

Zachęcam was do przeczytania obydwu bajeczek także z innego powodu, choć są niezwykle zabawne. Przeczytajcie, kilka wersów i oceńcie sami.
Całe to widowisko
Dodatkowo wzbogacę:
Popatrzcie tylko – ot,
Biorę grabie lub gracę,
Ustawiam gracę z gracją
Na nosie, tak by zgrać ją
Ze skocznym rytmem polki,
Po czym słój z parasolki
Przerzucam wprost na gracę –
                I powtarzam tę pracę…

Jakiż to inny powód? Otóż do książeczek Kot Prot i Kot Prot znów gotów do psot dołączone są płyty CD, na których można usłyszeć kota w wersji angielskiej, w interpretacji Roberta Gamble’a, i polskiej, czytanej przez Zbigniewa Grochala. Zwróćcie uwagę na wersję angielską, na pewno ułatwi wam naukę języka, a przede wszystkim pomoże udoskonalić wymowę. Korzyść podwójna. I nauka, i zabawa.
 
Kot Prot i Kot Prot znów gotów do psot wraz z płytą CD
Autor: Dr. Seuss
Tłumacz: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
 
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?