Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Koza zje wszystko? Ta, nie chciała czekać, aż dziewczynka ją nakarmi

| aktualizacja: 29.04.2016 | 0

Dokarmianie zwierząt to stały element spacerów, czy wizyt w gospodarstwach agroturystycznych. Dzieci naprawdę uwielbiają to robić i warto im na to pozwalać!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Dzieci wprost uwielbiają dokarmiać zwierzęta! Pytanie, czy nie przestraszą się ich niespodziewanych reakcji?

 Ten tata wybrał się wraz z córeczką do gospodarstwa, w którym była możliwość dokarmiania kóz. Każdy dorosły wie, do czego zdolne są te zwierzęta, ale mała dziewczynka zupełnie nie była na to przygotowana! Jakież było jej zdziwienie i rozpacz zarazem, kiedy niecierpliwa koza, postanowiła skosztować...jej samej :-)Co w takich chwilach zrobić? Lepiej obrócić w żart taką historię, chociaż mogła stanowić jakieś zagrożenie dla dziecka. Jeżeli jednak podejdziemy do tego z negatywnymi emocjami, dziecko może się zrazić do zwierząt i wszystkie traktować jako potencjalnie niebezpieczne.

A przecież wiadomo od dawna, że dziecko, które ma stały kontakt ze zwierzęciem, rozwija w sobie wiele pozytywnych cech. Wrażliwość, poczucie bliskości, a także przełamywanie lęków. Pozwalajmy więc naszym pociechom przebywać wśród zwierzaków, karmić je, głaskać. Nawet jeżeli spotkają je takie przygody, jak tę małą dziewczynkę z kozą.

Zobacz także: Lęk przed zwierzętami.

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?