Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Filtr mineralny (fizyczny) - co to takiego?

| 26.06.2013, aktualizacja: 05.08.2016 | 0

Małe dzieci należy chronić przed słońcem. Najpierw w cieniu, a potem stosując kremy z filtrem UV. Ktoś ci polecił filtr fizyczny, inaczej nazywany mineralnym? Sprawdź, co to takiego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
filtr mineralny, filtr fizyczny, krem z filtrem przeciwsłonecznym, krem z filtrem UV, słońce, dziecko, skóra
fot. Pantermedia
Filtr mineralny, nazywany też fizycznym, to składnik kremu przeciwsłonecznego, który tworzy barierę dla promieni słonecznych.
 

Jak działa filtr mineralny (fizyczny)

W odróżnieniiu od filtrów chemicznych, dostępnych w większości kosmetyków chroniących przed UV, filtr mineralny nie wnika w głąb skóry, tylko tworzy na jej powierzchni powłokę ochronną. Widać to gołym okiem. Skóra posmarowana kremem z filtrem fizycznym może sprawiać wrażenie rozbielonej, ale nie w każdym przypadku - niektóre kosmetyki tego rodzaju nie pozostawiają śladów aplikacji. 
 

Kto powinien go używać

Filtr mineralny odbija promienie słoneczne od skóry jak lustro. Nie pozwala słońcu penetrować skóry i nie wywołuje reakcji ze składnikami kremu. To sprawia, że jest bezpieczny dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Bez obaw mogą go używać osoby z alergią i wrażliwą, skłonną do podrażnień skórąKrem z filtrem fizycznym można stosować już u niemowlęcia, które skończyło 6 miesięcy (młodsze dziecko nie powinno być wystawiane na słońce). 
 

Jak długo chroni przed promieniami UV

Dodatkową zaletą kosmetyków z filtrem mineralnym jest duża stabilność. W miarę upływu czasu nie tracą swoich właściwości i mogą dobrze chronić skórę, pod warunkiem że nie zostaną z niej starte. Na wszelki wypadek warto ponawiać smarowanie.
 

Jak rozpoznać krem z filtrem mineralnym

Informacji o tym, jaki filtr zawiera krem przeciwsłoneczny, szukaj na opakowaniu. Składnikiem kosmetyków z filtrem mineralnym (fizycznym) jest najczęściej tlenek cynku lub tlenek tytanu. 
 

Latem krem z filtrem to obowiązek

Nie wychodź z domu, jeśli nie posmarowałaś dziecka kremem przeciwsłonecznym - zobacz nasz wybór kosmetyków z filtrem UV. Używanie takich preparatów powinno być nawykiem całej rodziny. Jeżeli zostawiasz dziecko pod opieką babci lub niani, poproś, by też tego przestrzegały (starsze osoby czasem trudno przekonać, że bezpieczne opalanie to mit). Gdy maluch chodzi do przedszkola, rano posmaruj go preparatem o przedłużonym działaniu.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?