Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Król Maciuś Pierwszy" na na DVD

| aktualizacja: 19.03.2009 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Opowieść o chłopcu, który zostaje królem podbiła serca czytelników na całym świecie. Teraz możesz ją mieć w swojej domowej bibliotece.
A to było tak... Dawno, dawno temu żył sobie chłopiec o imieniu Maciuś, który miał zostać królem. Był jeszcze bardzo mały i ledwo mógł dosięgnąć tronu, więc na swojej drodze wciąż napotykał nowe przeszkody. Szczególnie niebezpieczne były dla niego spiski knute przez złego Generała.

Maciuś pragnął najbardziej, żeby wszystkie dzieci w jego państwie były szczęśliwe.
Dorosłym wydawało się to śmiesznym pomysłem i dużo trzeba było wysiłku Maciusia i pomocy jego przyjaciół, by dorośli zaczęli traktować ten pomysł poważnie. Mały król rozkazał zapisać wszystkie marzenia i postulaty dzieci. Niektóre z nich chciały trzymać w domu gołębie, inne psa i żeby każde dziecko miało zegarek, i żeby wolno było telefonować i samochodem jeździć do szkoły. Żeby co dzień był śmigus. I prima aprilis. I tłusty czwartek. A, i żeby każdemu dziecku wolno było raz na miesiąc stłuc szybę, żeby nie było dyktanda, żeby dorośli chodzili do szkoły i żeby dzieci miały więcej kieszeni... Ach, życzeń było co niemiara!

Pewnego dnia Maciuś usiadł na tronie i zaczął głowić się, które marzenia i jak spełnić. Na dobry początek postanowił, że dorośli pójdą do szkoły, a dzieci zajmą się sprawami dorosłych. Wiecie, jakie się wtedy zrobiło zamieszanie? Nie wiecie?


O filmie
Gatunek: animowany
Czas trwania: 83 min.
Kraj produkcji: Polska/Francja/Niemcy
Rok produkcji: 2007
Dystrybucja: Best Film


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?