Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Król Maciuś Pierwszy - pokaz powarsztatowy

| aktualizacja: 28.08.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Teatr Lalek "Pleciuga"
1.09.2012r., godz.13:00 Teatr Lalek "Pleciuga" zaprasza na pokaz powarsztatowy, będący efektem kilkudniowych warsztatów letnich odbywających się w "Pleciudze" w ramach projektu „Mamy prawo do bycia sobą” – teatr (dla) dzieci.
Projekt „Mamy prawo do bycia sobą” – teatr (dla) dzieci został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą projektu jest edukacja kulturalna i medialna dzieci i dorosłych, skupiająca się na tematyce praw dziecka oraz nowoczesnej pedagogiki zainspirowanej twórczością Janusza Korczaka – pisarza i pedagoga, prekursora walki o prawa dziecka.

Warsztaty letnie były cyklem działań edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-10 lat, które w okresie letnim spędzały wakacje w mieście. 30 uczestników, podzielonych na 2 grupy 15-osobowe, wzięło udział w warsztatach, których końcowym efektem jest przedstawienie inspirowane powieścią Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

Zajęcia prowadzone były przez aktorów i animatorów związanych i współpracujących z „Pleciugą” przy okazji różnych projektów. Odbyły się zajęcia plastyczne, aktorskie, muzyczne – z nauką gry na bębnach i nauką śpiewu, rytmiczne, choreograficzne oraz kreatywne zajęcia pracy z wyobraźnią, które pozwoliły zbudować scenariusz przedstawienia z pomysłów dzieci.

Warsztaty zakończyły się dniem wyjazdowym do Ośrodka Kultury Gminy Wolin – partnera projektu, gdzie uczestnicy zaprezentowali przedpremierowy pokaz przedstawienia oraz wzięli udział w zabawach, grach i konkursach wspólnie z dziećmi z Wolina.

Przedstawienie stworzone przez uczestników warsztatów zostanie zaprezentowane w Teatrze Lalek „Pleciuga” 1 września o godzinie 13:00. Wstęp wolny.

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?