Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dziwne zwierzęta

| aktualizacja: 25.06.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
książki dla dzieci, książka od 5. roku życia
To książka dla dzieci o tolerancji i akceptacji i o tym, jak pięknie można się różnić.iwne jest piękne, ale co jest dziwne? Kwestia umowna. I o tym jest ta książka – jak pięknie można się różnić. Plus garść informacji z życia zwierząt.

Dziwne zwierzęta
Lotta Olsson
Ilustracje: Maria Nilsson Thore
Zakamarki
Od 5. roku życia
Cena: 34,90 zł

"Dziwne zwierzęta" to opowieść o samoakceptacji i akceptacji innych. W ogóle cała ta książka jest treningiem tolerancji: wynosi pod niebiosa wartość różnicy. A to za sprawą dialogów mrówkojada z orzesznicą, którzy organizują konkurs na najdziwniejsze zwierzę. Przed naszymi oczyma ukazuje się galeria oryginałów i tzw. normalnych, z ogonami stojącymi i skręconymi, uszami szpiczastymi i okrągłymi. Wszyscy jedyni w swoim rodzaju – bo tak naprawdę to, co egzotyczne, i to, co zwyczajne, jest sprawą umowności.

Mimochodem przemyca są w tej historii inne ważne sprawy, choćby te związane z obecnością  internetu. "Dziwne zwierzęta" to też sukces Marii Nilsson Thore – jej ilustracje afirmują wszelkie odstępstwa od reguły.
Katarzyna Kubisiowska


Książka nominowana w 2011 roku do prestiżowej szwedzkiej Nagrody Augusta w kategorii książki dla dzieci i młodzieży.separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?