Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Smoczek Marian z Drakosławic - recenzja książki dla dzieci

| aktualizacja: 06.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
książki dla dzieci, Smoczek Marian z Drakosławic, Andrzej Mleczko, bajki dla dzieci
fot. Materiały prasowe
Wyjątkowy debiut Andrzeja Mleczki i jego córki Ewy. Sami przekonajcie się, że warto poczytać i oglądać bajki dla dzieci ich autorstwa.
Andrzej Mleczko znany jest z rysunków dla dorosłych. Tym razem wystąpił w nowej roli - rysownika dla dzieci. Zilustrował bajki swojej córki Ewy, które powstały najpierw dla wnuczka Andrzeja Mleczki - Mateusza. To z bajek opowiadanych małemu Mateuszowi przez Ewę Mleczko wywodzi się smoczek Marianek z Drakosławic. 

Ilustracje Andrzeja Mleczki pięknie uzupełniają tekst. Są ilustracją, ale i same w sobie na pewno spodobają się i małym, i dużym czytelnikom. Mali czytelnicy docenią też same bajki, których mogą słuchać zasypiając albo na kolanach taty czy mamy. Przygody smoczka Marianka bawią i uczą w bezpretensjonalny sposób. 

Dzieci nauczą się z nich nie tylko nowych słów, ale też tego jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Będą też mogły dowiedzieć się, że płacz w momentach takich jak zagubienie nie jest niczym złym, ważne, by nie stracić głowy. A płakać każdy może. Dowiedzą się też jak radzić sobie z podziałem obowiązków, tak by było sprawiedliwie i że nawet choroba może przynieść pożytek. 

Przyjemna lektura dla małego, ale i duży się nie wynudzi - "Smoczek Marian z Drakosławic" to dobra lektura do czytania dziecku. Albo i samodzielnej lektury. 

Smoczek Marian z Drakosławic
Autor: Ewa Mleczko
Ilustracje: Andrzej Mleczko
Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.
Książka dla dzieci 3+

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?