Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wiosna na ulicy Czereśniowej

| aktualizacja: 25.06.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)
książka dla dzieci, książka od 1. roku życia
O sukcesie tej książki (a właściwie serii) niech świadczy to, że wydano ją już w milionowym nakładzie w 15 krajach! I trudno się dziwić, bo "Wiosna na ulicy Czereśniowej" jest zabawna, ciepła, pełna sympatycznych postaci i mówi o tym, co interesuje nas najbardziej – o codzienności.

Wiosna na ulicy Czereśniowej
Rotraut Susanne Berner
Wydawnictwo Dwie Siostry
Od 1. roku życia
Cena: 31 zł

Książka z samymi obrazkami. Klika twardych i lśniących stron poświęconych specyfice życia miasta. Jest więc ulica, kamienica, kultury, dworzec, park i plac budowy. Te same postaci pojawiają się na kolejnych rozkładówkach i pokazane są w różnych miejscach i momentach dnia. Masa szczegółów i o to chodzi – trzeba je łowić okiem, szukać kontekstu, a potem z tego wysnuć opowieść. Słowo, choć tutaj marginalne (wyjątkiem są informacje zawartych w szyldach), pełni bardzo ważną rolę, używa je bowiem do ten, który musi nazwać to, co ogląda.

Stąd prosty wniosek: picture book aktywizuje mowę, nie tylko uwagę. Ta książka traktuje też o wiośnie, o tym, co niesie z sobą ta pora roku. Jest więc miasto, a także jego przedmieścia: zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Bawią przejrzyste ilustracje Rotraut Susanne Berner, a ich wyrafinowany humor to mrugnięcie oka w stronę dorosłego, o nim autorka także pamięta.
Katarzyna Kubisiowska


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?