Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kieliszek trucizny - recenzja książki dla dzieci

| aktualizacja: 09.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kieliszek trucizny
fot. Materiały prasowe
Czy można czytać kryminały, gdy przeszło się dopiero przez test trzecioklasisty, napisany zresztą z jednym błędem. Ależ można. Odkryło się błąd, odkryje także kryminalną zagadkę.
Bo to powieść w przeciwieństwie do pytania z testu logiczna. A ponadto świetnie napisana. Ani naiwna, ani straszna, ani skomplikowana. Taka, jakie się pisze dla młodego czytelnika. I bawi, i odrobinę straszy. Brawa dla włoskich autorów Pierdomenica Baccalario i Alessandra Gatti, brawa dla tłumacza.
 
Jesteśmy w Paryżu, w tajemniczym zaułku Woltera. Wiekowe kamienice, ciemne piwnice, skrzypiące schody. Już się boję. Ale Nikola i Simon, rodzeństwo, a przy okazji bohaterowie tej powieści, nawet na te trzęsące się schody nie zwracają uwagi. Jeśli o czymkolwiek tak naprawdę myślą, to o czekoladowych naleśnikach, których nie pozwala im jeść mama, a także o tym, jak i komu zrobić niegroźnego psikusa.

Właśnie w dniu, kiedy TO się wydarzyło, pałaszowali w naleśnikarni  słodkie, chrupiące, pachnące naleśniki. A tu takie nieszczęście. Na ich oczach prawie ginie człowiek. Słowo prawie jest w tym przypadku dobrze użyte, o czym przekonacie się czytając przygody młodych detektywów. Postanawiają więc zająć się śledztwem. Nie mogą postąpić inaczej, bo przecież są dziećmi policjanta, samego bardzo ważnego nadkomisarza. Na szczęście nie są w swoich działaniach osamotnieni. Pół kamienicy się tą sprawą interesuje, z ojcem policjantem na czele.

W każdym razie dużo się będzie w zaułku Woltera działo. A tempo akcji jest wprost zawrotne, tu nie ma czasu na niepotrzebne gadulstwo, tu się szybko myśli, szybko działa, i szybko podejmuje decyzje. Czytelnik zaś śledzi to wszystko z wypiekami na twarzy, wybuchając co rusz śmiechem, bo to książka nie tylko tajemnicza, ale i zabawna. Świetna na wakacje, bo lat jest porą, kiedy dzieci powinny odpocząć. A przy dobrej książce odpoczywa się wyśmienicie.
 
Kieliszek trucizny
Autorzy: Pierdomenico Baccalario i Alessandro Gatti
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Seria: Na tropie sensacji
Książka dla dziecka w wieku 9+

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?