Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Książki na Wielkanoc i nie tylko

| aktualizacja: 03.04.2015 | 0

Jak wytłumaczyć dziecku, że jest wiosna, gdy za oknem deszcz i chłód prawie zimowy? Co opowiedzieć o Wielkanocy, np. dlaczego malujemy wtedy jajka? I dlaczego akurat jajka? Warto sięgnąć po odpowiednie książki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Lubimy rytuały, i to już od dziecka. Potrzebujemy ich, bo dają nam poczucie bezpieczeństwa. Porządkują nam czas. Takimi rytuałami są też zwyczaje wynikające z tradycji, np. wielkanocnej. Sprawiają, że ten świąteczny czas staje się wyjątkowy. Tradycja jest ważna, pozwala nam się określić, poczuć częścią wspólnoty, odpowiedzieć na pytanie, kim jestem, skąd pochodzę. Różnorodność w ramach jednej tradycji pozwala nam z jednej strony otworzyć się na odmienność, a z drugiej silnej związać z czymś, co nazywamy Małą Ojczyzną (począwszy od rodzinnych zwyczajów skończywszy na regionalnych).

Tradycja to też rodzaj magii, który sprawia, że właśnie te chwile pamiętamy z dzieciństwa. Malowanie jajek, dekorowanie mieszkania, wszelkie zabawy związane z jajkami, gry w zajączka. Cieszą się z tego dzieci, a ich radość udziela się także nam, dorosłym. Bezcenne.

Wielkanoc i wiosna

Jak opowiedzieć dziecku o Wielkanocy? I dziecku wierzącemu, i niewierzącemu warto mówić o odnowie i miłości. Zresztą trudno nie czuć radości, gdy przyroda budzi się do życia, a wraz z nią i my. Świat pięknieje, bo idzie wiosna. Można ją wspólnie poszukać.


ZOBACZ TEŻ: Sposoby na rodzinną Wielkanoc

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?