Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

6 wyjątkowych lalek, które ćwiczą umiejętności dziecka

| aktualizacja: 22.02.2017 | 1

Przedstawiamy wam lalki do zadań specjalnych czyli wyjątkowe szmaciane lalki, które ćwiczą umiejętności dziecka. Są idealne także dla chłopców. Sprawdź, czego się można od nich nauczyć i jak bawić się wspólnie z dzieckiem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Może na pierwszy rzut oka te szmaciane lalki nie wydadzą ci się zbyt atrakcyjne (choć dla mnie są niezwykle urocze!), ale to czego dzięki nim nauczy się twoje dziecko już bardziej ci się spodoba. Tymi lalkami edukacyjnymi można się bawić, a przy okazji wykonać wiele ciekawych i praktycznych ćwiczeń. Poza tym jeśli pokój twojego dziecka po prostu tonie  w morzu wszelakich lalek (a umówmy się w większości domów tak się właśnie dzieje), warto zadbać by kolejna lalka nie została ciśnięta od razu w kąt. To także świetna podpowiedź dla dziadków i bliskich, którzy dopytują, co kupić dziecku na prezent. Jeśli nie wiesz w co się bawić z dzieckiem - lalki edukacyjne to gotowe rozwiązanie.  Idealne zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca!

Eksperci ostrzegają przed lalkami edukacyjnymi!

Eksperci ostrzegają, że tak naprawdę lalki edukacyjne - edukacyjne są tylko z nazwy, ale same w sobie niczego nie uczą – to chwyt marketingowy.  Dzieci uczą się poprzez zabawę i zabawa zwykłą lalką czy nawet kartonowym pudełkiem też może dziecko wiele nauczyć. Wybrane przez nas lalki są jednak bardzo praktyczne i ćwiczą umiejętności dziecka – co dzieci mogą z nimi trenować?  Przede wszystkim codzienne czynności takie jak zapinanie zamków błyskawicznych, guzików, sprzączek, zatrzasków, rzepów itp. oraz prawidłowe ubieranie skarpetek czy majtek. Przy takich zabawach dziecko wyrabia ruchy precyzyjne, poprawia umiejętności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową.

Maluchy z lalkami edukacyjnymi i rodzicami mogą też odkrywać tajemnice swojego ciała, dowiedzą się czym różni się dziewczynka i chłopiec, co się dzieje z jedzeniem, gdzie ono trafia i gdzie bije serduszko. Dzieci, które wybrzydzają przy jedzeniu nauczą się co to jest zdrowe odżywianie. Inne lalki rozwiną z kolei w dziecku instynkt opiekuńczy i nauczą odpowiedzialności – stymulując rozwój emocjonalny czy rozwój mowy. Zobaczcie wszystkie te wyjątkowe lalki w naszej galerii zdjęć!

Jak wam się podobają lalki i umiejętności, które ćwiczą? Czy wasi chłopcy też bawią się lalkami?

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?