Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Borowanie bez bólu

| aktualizacja: 04.09.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik5.jpg
Leczenie zębów nie musi boleć, dzięki znieczuleniu. Jednak czy mogą z niego korzystać przyszłe mamy?
Jestem w trzecim miesiącu ciąży. Od kilku dni pobolewa mnie ząb, ale nie wiem, czy mogę leczyć w znieczuleniu. Zawsze bałam się bólu u dentysty i nie wyobrażam sobie borowania bez zastrzyku. Czy moje dziecko na tym nie ucierpi? Beata z Żywca

Przyszła mama może leczyć zęby w znieczuleniu. Stomatolog powinien tylko wiedzieć o tym, że jest Pani w odmiennym stanie, należy mu o tym powiedzieć na początku wizyty albo jeszcze podczas umawiania się na nią, ponieważ nie każdy rodzaj znieczulenia będzie dla Pani odpowiedni. To, które poda, nie powinno zawierać adrenaliny, bo stwarza ona ryzyko wywołania skurczów. W pierwszym trymestrze nie stosuje się również gazu rozweselającego. Doradzałabym, by nie zwlekać z wizytą u dentysty, jeśli chodzi o ból zęba w ciąży. Bakterie z chorego zęba mogą przedostać się do organizmu i przez łożysko dotrzeć nawet do dziecka.

dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?