Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

4-latka przewróciła się na hulajnodze. Lekarz kazał jej leczyć ranę rumiankiem, a potrzebna była operacja!

| aktualizacja: 14.11.2017 | 1

Gdyby nie wytrwałość rodziców, mogłoby to się skończyć tragedią

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Lekarz kazał leczyć ranę rumiankiem zamiast przeprowadzić operację
fot. Fotolia
Czteroletnia Marysia trafiła do Szpitala Powiatowego im. Marcelego Nenckiego w Krotoszynie po tym, jak przewróciła się na hulajnodze i rozwaliła sobie wargę. Lekarz zamiast dokładnie obejrzeć małą pacjentkę, zlecił jej mamie, by stosowała na ranę okład z rumianku. Gdyby mama posłuchała jego rady, być może dla dziewczynki skończyłoby się to tragicznie. Na szczęście jednak mama dobrze przeczuwała, że rumianek nie pomoże na tak głęboką otwartą ranę i zabrała córkę do innej placówki.

Dziewczynka trafiła do szpitala po wypadku na hulajnodze

Mama Marysi tłumaczyła, że do wypadku doszło, kiedy dziewczynka jechała dość szybko na hulajnodze i w pewnym momencie koło hulajnogi wpadło w dziurę na drodze. Dziewczynka wypadła z niej, przekoziołkowała, a kiedy wstała, okazało się, że ma rozciętą wargę i to w taki sposób, że w jednej chwili cała zalała się krwią. Mama wzięła Marysię szybko do domu, zostawiając hulajnogę i od razu pojechała z nią do szpitala. Na miejscu pielęgniarka kazała usiąść i poczekać na lekarza.

Zaskakująca diagnoza lekarska

Kiedy lekarz obejrzał dziewczynkę, stwierdził, że jest to tylko powierzchowne rozcięcie śluzówki i rana nie kwalifikuje się do szycia. Zalecił płukanie rumiankiem i stwierdził, że opuchlizna sama zejdzie. Mama zabrała jednak dziewczynkę do innego szpitala, oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania i tam diagnoza była zupełnie inna. W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, do którego trafiła Marysia, przeprowadzono jej zabieg operacyjny pod narkozą – plastykę przedsionka jamy ustnej. Lekarz prowadzący stwierdził, że rana była dość rozległa i nastąpiło wręcz oderwanie wargi od przedsionka jamy ustnej, dlatego operacja była konieczna.

Pacjencie – pamiętaj o swoich prawach!

Lekarz z Krotoszyna ewidentnie popełnił błąd, który mógł mieć poważne skutki. W tym przypadku udało się znaleźć inny szpital, ale pamiętajmy, by nie dawać się łatwo zbyć lekarzom. Istnieje coś takiego, jak Karta Praw Dziecka-Pacjenta i zawsze możemy się na nią powołać. Drugi jej punkt mówi wyraźnie: „Jeśli zachorujesz, personel medyczny powinien zrobić wszystko, żeby Cię wyleczyć i zapewnić opiekę podczas leczenia”.  

Zobacz też: Przez jeden drobiazg dziewczynka mogła stracić życie

Źródło: onet.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

basik
basik | 2017-11-10 22:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a któż to pisał ten artykuł??!! rozwaliła sobie wargę? słownictwo jak ze szkolnego korytarza...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?