Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pomysł na wyjazd - zlot żaglowców

| aktualizacja: 03.07.2013 | 0

Twoje dziecko marzy, by zostać żeglarzem? Tego lata nadarza się okazja, by z bliska podziwiać olbrzymie żaglowce. Przypłyną do Polski w ramach imprezy Tall Ships Races.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
żaglowce, zlot żaglowców w Szczecinie, Tall Ships Races
fot. archiwum UM Szczecin
Spędzasz wakacje na wybrzeżu zachodnim w okolicy Świnoujścia lub Międzyzdrojów? Zarezerwuj czas na krótki wypad do Szczecina. Na początku sierpnia ponad 100 jednostek z 18 krajów przycumuje do szczecińskiego nabrzeża, aby świętować finał regat wielkich żaglowców - Tall Ships Races 2013. To niezwykła okazja, by w jednym miejscu podziwiać Fryderyka Chopina i Dar Młodzieży z Polski, ale także meksykańskiego kolosa Cuauhtemoc czy rosyjskiego Kruzenshterna. 


Tall Ships Races przyświeca idea sail training, czyli edukacji i wychowania na statkach o wysokich żaglach. Zastanawiasz się, na kogo twoje dziecko wyrośnie? Żeglowanie na morzu, które różni się od zwykłego jachtingu, jest dla młodych ludzi szkołą cierpliwości i wytrwałości. Uczy pracy zespołowej, kształtuje silny charakter w zmaganiu z przeciwnościami na morzu, a także potem - w dorosłym życiu. Ale też uwrażliwia na problemy innych, pokazuje, że pomaganie to obowiązek, ale też żródło satysfakcji (zobacz, jak wychować altruistę). Połowę załogi każdego żaglowca stanowi młodzież w wieku 15-25 lat. Może twoje dziecko też do nich kiedyś dołączy.
 
Portowe miasta na całym świecie ustawiają się w kolejce do organizowania tej corocznej imprezy. W Szczecinie Tall Ships Races odbędzie się już po raz drugi. Poprzedni zlot miał miejsce w 2007 roku. Imprezie towarzyszy wiele atrakcji związanych nie tylko z żeglowaniem. Najmłodszym umilą czas występy na specjalnie przygotowanej dla nich scenie (Plac Mickiewicza, godz. 11-19), na której wystąpi m.in. szczeciński Teatr Lalek Pleciuga. 
 
Kiedy: 3-6 sierpnia 2013
 
Poczuj klimat imprezy, oglądając film, który zapowiada zlot żaglowców w Szczecinie.

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?