Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

List pielęgniarki na Facebooku do ministra zdrowia udostępniło już ponad 13 tys. osób. "Niech ten wstyd idzie w świat..."

| aktualizacja: 13.03.2017 | 0

Pielęgniarka z 27-letnim stażem pracy zamieściła w social media list otwarty do ministra Radziwiłła dotyczący proponowanej obniżki wyceny świadczeń medycznych na neonatologii.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Mama pisze felieton
fot. Fotolia
Monika Drobińska, pielęgniarka od prawie 27 lat pracująca na anestezjologii, intensywnej terapii i w pogotowiu zamieściła bardzo odważne i mocne słowa odnosząc się do doniesień mediowych o proponowanej obniżce stawki neonatologicznej z 11 tys. zł na 6 tys. zł.  Emocjonalny wpis na facebooku skierowała do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pisząc m.in. "w czasie, kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 tys. zł, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne pensje oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze. Życie to nie tylko pieniądze. Życie to wartość sama w sobie."
 
Propozycje cięć 60 proc. mniej na intensywną terapię noworodków, 30 proc. mniej na ciężką patologię noworodków, i 50 proc. mniej na chirurgię niemowląt – to propozycje cięć przygotowanych na zlecenie resortu przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Przeciwko temu powstał ten list...
 


Co o tym sądzicie drodzy rodzice?

Popieramy słowa pielęgniarki? Jeśli tak, to w obronie praw maleńkich pacjentów klikamy i udostępniamy dalej!

Polecane:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?