Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie płacisz podatków? Ucierpi na tym twoje dziecko

| aktualizacja: 28.01.2016 | 2

W jaki sposób zachęcić rodziców do płacenia podatków? Utrudniając ich dzieciom wejście na place zabaw i do szkolnych stołówek! Taką decyzję podjęły lokalne władze we włoskim miasteczku San Germano.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Samotny chłopiec na placu zabaw
fot. Fotolia
Burmistrz miasteczka postanowiła zwalczyć plagę niepłacenia podatków w niecodzienny sposób. Michela Rosetta wydała rozporządzenie, w którym zakazuje korzystania ze wszelkich usług publicznych rodzinom, które nie płacą podatków.

Zakaz wstępu na plac zabaw

Z usług oferowanych przez miasto nie może korzystać 180 rodzin, w tym dzieci dłużników. Zabroniono im wstępu na miejskie place zabaw, nie mogą także jadać w szkolnych stołówkach. Zakaz zostanie anulowany dopiero po wpłaceniu przez rodziców zaległych zobowiązań wobec miasta.

Kary nie tylko dla dzieci

Przez zaległości w płaceniu podatków ucierpią nie tylko dzieci dłużników. Rodzice nie mają prawa wstępu do miejskich ośrodków kultury, teatrów i obiektów sportowych. Burmistrz miasteczka uzasadnia, że za pieniądze z podatków finansowane są usługi dostępne dla całej lokalnej społeczności. W związku z tym osoby, które nie płacą podatków, nie mogą z nich korzystać. 

Dyskryminacja mieszkańców

Część mieszkańców protestuje przeciwko rozporządzeniu władz. Uważają, że karanie dzieci za długi dorosłych jest niemoralne. Kontrowersje budzi też fakt, że wśród zalegających z płatnościami rodzin, są rodziny imigrantów. Decyzję władz traktuje się jako przejaw dyskryminacji. Burmistrz miasteczka tłumaczy, że to sposób na nauczenie ludzi szacunku do spraw publicznych, nie dyskryminacja.

Co myślicie o takim sposobie karania dłużników? Czy karanie dzieci za błędy rodziców nie jest nadużyciem ze strony władz?

Czytaj także: Zakaz wstępu do restauracji dla... dzieci

źródło: tnv24bis.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

SK
SK | 2016-01-29 15:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bardzo dobry pomysł, nie płacisz - nie korzystasz. Odbija się tylko na niewinnych dzieciach, ale chyba o to chodzi, aby rodzice byli bardziej zmotywowani do płacenia. Dzieci też się uczą, że swoje zobowiązania należy spłacać a nie cwaniakować i korzystać na "krzywy ryj" z publicznych udogodnień :)

Odpowiedz

komentarz
komentarz | 2016-01-28 12:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczywiście, że nie jest. Jeśli rodzicom zależy na dzieciak to może w końcu zapłacą podatki. Przecież place zabaw nie są dla dorosłych, więc dotyka to dzieci.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?