Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dramat w Lublinie. Matka zmarła po porodzie, dziecko kilka tygodni później

| aktualizacja: 26.06.2017 | 9

Przez 1,5 roku śledczy badali sprawę 34-latki z Biłgoraja, która zmarła w czasie porodu w lubelskim szpitalu. Dziś zakończono sprawę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(28)
Tragedia w Lublinie. Matka zmarła przy porodzie
fot. Fotolia
Zakończyła się trwająca od 2015 roku sprawa mieszkanki Biłgoraja, która zmarła podczas porodu w lubelskim szpitalu.

"Medycy z Biłgoraja popełnili błąd..."

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 34-latki i jej dziecka, które przyszło na świat w 22. tygodniu ciąży. Do tragedii doszło pod koniec 2015 roku. Kobieta trafiła do szpitala w Biłgoraju, skąd została przewieziona do szpitala w Lublinie. W czasie porodu doszło do komplikacji i kobieta zmarła. Dziewczynka zmarła kilka tygodni później.

"Sprawdzaliśmy, czy lekarze nie przyczynili się do tych zgonów. Biegli ustalili, że co prawda medycy z Biłgoraja popełnili błąd, ponieważ powinni skierować pacjentkę do specjalistycznej placówki dzień wcześniej. Jednak nie wiadomo, czy to uratowałoby życie kobiety i jej dziecka. Natomiast co do procedur wdrożonych przez lekarzy z Lublina, eksperci nie mieli żadnych zastrzeżeń" – tłumaczy Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Zgodnie z informacjami Kuriera Lubelskiego, pełnomocnik męża zmarłej kobiety odwołał się od decyzji prokuratury.

Lekarze powinni słuchać pacjentek

Jedna z czytelniczek Kuriera napisała w komentarzu coś, o czym powinni pamiętać wszyscy lekarze: "po prostu trzeba słuchać pacjentki", niezależnie od tego, czy rodzi po raz pierwszy, czy kolejny. Intuicja matki nigdy nie zawodzi.

Zobacz także: Koszmar w starachowickim szpitalu. Kobieta rodziła na podłodze

Źródło: kurierlubelski.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

rozsadek
rozsadek | 2017-07-06 11:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to nie taki pierwszy przypadek

Odpowiedz

Do idioty
Do idioty | 2017-07-04 08:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe co powiesz matce ktorej noworodek umrze bo spotkał sie z twoim trzylatkiem chorym na krztusiec w poczekalni u lekarza. Trzeba nie miec mózgu zeby nie widzieć konsekwencji nie szczepienia dzieci. Konsekwencje ktore odczują na pewno noworodki starsze osoby, czy kobiety w ciazy zarażone różyczka.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Lili
Lili | Do idioty | 2017-07-05 00:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram. Rodzice, którzy nie szczepią dzieci to ciemnota! Nie tylko narażają swoje dzieci na choroby ale też inne, pozostające w kontakcie z nimi. Powinny być wysokie kary za głupotę.

Odpowiedz

zxc
zxc | Do idioty | 2017-07-13 21:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale wiesz, że szczepionki nie chronią w 100%, a ta na krztusiec daje ochronę "umiarkowaną" akurat - poza tym jest parakrztusiec, przed którym żadna szczepionka nie chroni, więc przykład kiepski i nietrafiony - a przede wszystkim"Do idioty" powinien wiedzieć, że sam może roznosić ten krztusiec, bo nie chroni go przed nim nic.

Odpowiedz

pik
pik | Do idioty | 2017-07-19 23:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To uważaj bo do przychodni chodzą też starsi ludzie, którzy nie byli szczepieni przeciw tylu chorobom jak obecnie małe dzieci.

Odpowiedz

blebleble
blebleble | 2017-07-03 13:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mhm, intuicja matki nigdy nie zawodzi. Dlatego właśnie matki nie szczepią swoich dzieci (intuicja sterowana fejsbukiem), karmią je dziwnymi rzeczami (intuicja sterowana portalami szamańskimi), oraz owijają je folią i psim sadłem -tak!ciągle jeszcze się zdarza (intuicja sterowana pralechickimi potężnymi zwyczajami). A lekarze to i tak konowały i łapówkarze i na niczym sie nie znajo, umiejo ino błendy popełniać.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ks
ks | blebleble | 2017-07-03 14:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przecież te przykłady, które podajesz z intuicją niewiele mają wspólnego. Odnoszą się do przekonań i światopoglądu a intuicja to całkiem co innego. Sorry ale twój komentarz jest po prostu nie na temat.

Odpowiedz

Kbkf
Kbkf | ks | 2017-07-03 18:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się. Komentarz poprzednika nie jest na temat, nie odróżnia on intuicji od przekonań. Wielka tragedia, współczuję tacie i mężowi. Nie ma większej tragedii.

Odpowiedz

Aaaaaa
Aaaaaa | blebleble | 2017-07-04 09:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie, naljepoej karmic dziecko mlekiem modyfikowanym i kaszkami blyskawicznymi z tluszczem palmowym i trzema rodzajami cukru!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?