Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Ludzie, szczepcie dzieci!" – apeluje mama. Te zdjęcia pokażą wam, dlaczego

| aktualizacja: 10.06.2016 | 33
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Chłopiec zachorował na ospę. Mama apeluje: szczepcie dzieci
fot. Facebook/Kayley Burke
Te zdjęcia mówią same za siebie. Mama 11-miesięcznego chłopca apeluje do rodziców, by szczepili dzieci – być może to uchroniłoby jej synka przed ospą i powikłaniami.
Patrzenie na 11-miesięcznego Elijah sprawia ból, fizyczny. Chłopiec zachorował na ospę wietrzną, a na jego twarzy i ciele pojawiły się pęcherze, strupki i sączące się rany. Choć najczęściej przez pierwszy rok życia dzieci nie chorują na ospę, przypadek Elijah pokazuje, że nawet takie maluchy mogą zachorować!

Jak do tego doszło?

Według Kayley Burke, mamy Elijah, powód jest prosty: ludzie nie szczepią dzieci. Kobieta nie kryje swojego zdruzgotania. Widać to w poście, który umieściła na Facebooku. Kayley napisała: "Nasze biedne maleństwo było za małe na szczepienie i złapało ospę wietrzną. Byłam dziś w szpitalu i okazało się, że dostał wtórnej infekcji... Ludzie, szczepcie dzieci. Pomyślcie, na jakie ryzyko narażacie inne bezbronne maluchy, które są zbyt małe, by móc je zaszczepić".

Nie tylko Elijah cierpi z powodu ospy. Z chorobą zmagają się jego 3-letnia siostra i mama.  "Ospa u dorosłych jest potworna i bolesna, już wolałabym rodzić bez znieczulenia. A tak na marginesie, jeśli nie szczepicie dzieci, jesteście idiotami" – napisała na Facebooku Kayley.

Zobaczcie zdjęcia, o których piszemy:

Szczepionka przeciw ospie nie daje 100-procentowej gwarancji, że maluch nie zachoruje, ale zdecydowanie zmniejsza ryzyko zachorowania i powikłań. Przypadek Elijah pokazuje, że nie szczepiąc dziecka, naraża się zdrowie innych, nawet tych najbardziej bezbronnych!

Serce się kraje na widok cierpienia takiego malucha... Wasze dzieci chorowały na ospę? Jak przebiegała choroba?

Czytaj także: Ci rodzice zwariowali! Kto robi coś takiego?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (33)
avatar

marta
marta | 2017-07-25 07:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje teraz juz 5letnie bliźniaki też przeszły ospe jak mialy 6 mies.Btla goraczka i strupki.Ale nie bylo tak drastycznie jak u tego chlopca.

Odpowiedz

Ania
Ania | 2017-07-24 21:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mieszkam w UK gdzie nie szczepi się dzieci na ospę.Co roku przez lokalne przedszkola przewija się fala zachorowan i nikt nie robi z tego tragedii.Moj syn przeszedł ospę w wieku 5 lat bez większych problemów,podobnie jak nasz 6-cio miesięczny sąsiad,który nabrał się jej od swoich kuzynów.

Odpowiedz

On
On | 2017-07-24 15:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Strasznie nie lubię tych sponsorowanych artykułów,piszą bzdury,i są kompletnie jednostronne.

Odpowiedz

Kaja
Kaja | 2017-07-24 09:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kolejny opłacony artykuł bez żadnych linków do rzetelnych badan potwierdzających to,co napisaliście. A moze tak artykuł (z dowodami,o które nie będzie tak trudno😒)o dzieciach z powikłaniami poszczepiennymi?😠 aaaa,rodzice takich dzieci nie maja tyle kasy,co koncerny,które Wam płacą...👏

Odpowiedz

Ola
Ola | 2017-07-24 09:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli szczepienie nie daje 100 % pewności to nawet zaszczepione mogło zarazić! A nawet jest to bardziej prawdopodobne!

Odpowiedz

Flora
Flora | 2016-06-15 12:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiadomo, powikłania mogą wystąpić zarówno po chorobie jak i po szczepieniach. Jednak wiadomo, że te po szczepieniach są dużo łagodniejsze i zdarzają się rzadziej. Warto ryzykować? Moim zdaniem nie, zwłaszcza, gdy oglądam podobne zdjęcia. Zaszczepmy się wiedzą.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kaja
Kaja | Flora | 2017-07-24 09:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Totalna bzdura poparta masowym gadaniem a nie dowodami....

Odpowiedz

VBN
VBN | 2016-06-14 22:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

JEŚLI MATKA NIE PRZEZIĘBI DZIECKA CHOREGO NA OSPĘ I NIE PODA NIC POZA PARACETAMOLEM NIE MA PRAWA BYĆ POWIKŁAŃ. A SZCZEPIONKI TO BIZNES - NIKOMU NIE ZALEŻY NA ZDROWIU NASZYCH DZIECI! JEST XXI WIEK - LUDZIE CZYTAJCIE DOKUMENTY ZAGRANICZNE, BADANIA, DOWIEDŹCIE SIĘ PRAWDY O TYCH ZASTRZYKACH! NIE WSTRZYKUJCIE MALUCHOM WSZYSTKIEGO CO WAM KAŻĄ. CHROŃCIE DZIECI PRZED SKUTKAMI CHOREGO BIZNESU! STRASZĄ NAS, BO STRACH TO DOBRA BROŃ

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Yoshi
Yoshi | VBN | 2017-07-24 08:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni cię zamknąć za sienie takich herezji.

Odpowiedz

Kaja
Kaja | Yoshi | 2017-07-24 09:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A Ciebie nająć do opieki nad dzieckiem z powikłaniami poszczepiennymi👍

Odpowiedz

Marta
Marta | VBN | 2017-07-24 17:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakoś jak mu byliśmy dziećmi każde dziecko musiałobyc zaszczepione i nie było mowy że nie i wszyscy są zdrowi ludzie mają już chwilami nasrane w głowie i tyle moim zdaniem moje dzieci były szczepione I następne dziecko też będzie szczepienia obowiązkowe przechodzić wolę mieć czyste sumienie

Odpowiedz

Magda
Magda | VBN | 2017-07-24 12:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Haha dobre sobie, mój synek miał pół roku gdy zachorował na ospe i "nabawił się tego" w przychodni, nie przeziębiłam dziecka ani nie podałam nieodpowiednich leków jak tutaj jest zasugerowane a mimo to wylądowaliśmy na oddziale zakaźnym, 2 godz później i już dziecka bym nie miała, artykuł o nas też był w gazecie więc z całym szacunkiem ale różnie życie się układa i nie trzeba przeziebic itp aby pojawiły SIĘ GROŹNE powikłania :( :/ pozdrawiam.

Odpowiedz

Magdalena
Magdalena | 2016-06-10 23:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moja 7 letnia córka chorowała w marcu i o dziwo był to półpasiec. Ból ogromny, nie mogła spać ani chodzić. Po wyleczeniu zachorowała moja druga córka 5,5 letnia - tutaj była ospa lecz o wiele lżejsza w porównaniu do półpaśca.... blizny zostały, żałuję że nie zaszczepiłam dzieci :(

Odpowiedz

nnn
nnn | 2016-06-10 22:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

my jesteśmy po 3 ospach w ciągu 4 tyg Syn 5 lat Córka 9 miesięcy i Mąż na szczęście ja już chorowałam na ospę każdy przechodził inaczej najgorzej Syn bez gorączki ale duże i drażniące krostki Córka z nie dużą gorączką nie wiele krostek Mąż z gorączką 39 i cała twarz w krostkach dostał Heviran i chyba to pomogło po 7 dniach nie miał już prawie żadnych strupków

Odpowiedz

Kami
Kami | 2016-06-10 22:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moj synek mial 9miesiecy jak przechodzil ospe i przeszedl ja lagodnie .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

milla 1012
milla 1012 | Kami | 2017-07-25 23:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bo to nagonka na szczepienia

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?