Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nietypowy wizerunek matki karmiącej

| aktualizacja: 05.12.2013 | 4

Dlaczego fotografie kobiet wyglądających jak karmiące suki zachwycają, a kobiety karmiące w metrze oburzają?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Wizerunek matki na przestrzeni lat zmienił się ogromnie. Współczesne prace belgijskiego fotografa Christophe'a Gilberta przedstawiające np. prawie nagą matkę z wpięta w piersi elegancką biżuterią, którą ssie maleńkie dziecko, jest skrajnie różny od np. obrazu Gari Melchers z 1895 roku, na którym widzimy matkę karmiącą na polu.Mimo upływu lat i zmiany przedstawiania wizerunku nas – matek, karmienie w miejscach publicznych wciąż wywołuje gorące dyskusje. To ciekawe, że wiele lat temu kobiety z obrazów karmiące swe małe dzieciątka nie budziły wśród innych osób zdziwienia (czasem nawet widać na twarzach namalowanych obserwatorów zachwyt). Dziś nie mamy oporów w przedstawianiu nagiej matki, pokazywaniu jej w pozach przypominających karmiące suki, a mimo to kobieta karmiąca w metrze potrafi wywołać oburzenie podróżujących.

Czy widok matki karmiącej może być odrażający? - dołącz do dyskusji na forum babyonline


Christophe Gilbert

 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Mika
Mika | 2015-07-07 13:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niech sobie karmią,nawet i w miejscu publicznym,ale jest to mimo wszystko intymna czynność i powinna się odbywać dyskretnie,a nie z wywalonym cycem na wierzchu,bo "ja jestem matką,to mogę".

Odpowiedz

sylwia
sylwia | 2013-08-08 17:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Matka, która karmi swoje dziecko to najpiękniejszy widok! Zdjęcia "artystyczne" jak dla mnie są nietaktowne, a te naturalne widoki, które spotykamy na co dzień dziwić i oburzać nie powinny!!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Pieknolaktacji
Pieknolaktacji | sylwia | 2017-06-06 12:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak, karmiąca mama to piękny widok. Coś uroczego. I ta blogość na buzi malucha...Karmienie piersią jest jak najbardziej naturalne.
Jeżeli mama karmi butelką, to czy skrzętnie ukrywa tę butlę, żeby choć odrobiny ktoś nie dojrzał? !
Dyskrecja w karmieniu piersią? W życiu nie widziałam, żeby jakaś matka karmiła "wulgarnie". Najważniejsze jest to, że karmi. A jak ktoś widzi nie bliskość mamy i dziecka, a wywalone cyce, to...niech się wstydzi, ten, co widzi!

Odpowiedz

ania.ladeevit
ania.ladeevit | 2013-04-07 17:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Karmienie piersią jest naturalne, najlepsze dla dziecka, co udowodniono już dawno temu. Nie wiem skąd bierze się oburzenie ze strony innych na widok matki, która karmi swoje dziecko.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?