Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy małe dziecko może oglądać telewizję?

| aktualizacja: 31.03.2017 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
dziecko i telewizja, dziecko przed tv
fot. Panthermedia
Ile czasu kilkulatek może spędzać przed telewizorem? Czy programy telewizyjne dla dzieci są niezbędne do prawidłowego rozwoju? A jeśli to jedyny sposób dla rodzica, by choć przez chwilę zająć się czymś innym niż opieka nad dzieckiem? Rodzicom radzi doświadczony psycholog.
Roczne, a już na pewno dwuletnie dzieci bardzo chętnie oglądają telewizję. Rodzice starają się ograniczać im codzienne seanse choćby do 30 minut. Czy dzieci w tym wieku w ogóle powinny oglądać telewizję?

Czy telewizja jest dziecku potrzebna?

Małe dzieci w ogóle nie potrzebują oglądać telewizji. Co prawda, telewizje proponują specjalne programy dla takich maluszków, ale nie są one niezbędne i konieczne dla prawidłowego rozwoju rocznego  czy dwuletniego dziecka.

Ile telewizji dla małego dziecka?

Owszem, programy telewizyjne dla dzieci są atrakcyjne, no i pozwalają rodzicowi na chwilę zająć się innymi sprawami niż dzieckiem. Dlatego też uważam za rozsądne wprowadzenie pewnych ograniczeń dotyczących oglądania przez dziecko programów telewizyjnych. Myślę, że 30 minut to wystarczający czas, jaki dziecko może spędzić przed telewizorem jednego dnia.

Sprawdź, jakie książki warto czytać dziecku
Beata Chrzanowska-Pietraszak konsultacja: Beata Chrzanowska-Pietraszak
Pracuje w poradni Uniwersytet dla Rodziców oraz w Gabinecie Psychologicznym Filtrowa w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?