Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Cytaty z "Małego Księcia" – 10 memów do ściągnięcia plus 1

| aktualizacja: 11.08.2015 | 1

"Mały Książę" to książka niezwykła, na całe życie. Jako dzieci czytamy ją jak baśń, jako dorośli – traktat o wartościach, o więzach międzyludzkich. I kochamy powtarzać cytaty o miłości, odpowiedzialności, przywiązaniu, dorastaniu. Oto niektóre z nich.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Mały Książę porusza serca

Czytając "Małego Księcia", nie możemy uwolnić się od uroku tego tajemniczego chłopca. Podążamy za nim z planety na planetę, z planetoidy na planetoidy. Dzięki niemu dowiadujemy, co to jest wierna miłość, co to znaczy być odpowiedzialnym za kogoś, co to jest prawdziwa przyjaźń, a także co się dzieje, gdy stajemy się dorosłymi.

Aktorzy o "Małym Księciu"

"Mały Książę" powstał ponad 70 lat temu, nie przestaje nas zaskakiwać. Przy okazji premiery filmu "Mały Książę" aktorzy, którzy podkładali głos w polskiej wersji językowej, mówią o tym, co zawdzięczają książce (zdjęcia i cytaty z mat. prasowych "Kino Świat").

 
„Mały Książę’ to jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa i wczesnego dorastania. Z jej bohaterem identyfikowałem się do tego stopnia, że jego podobizna jest jak dotąd jedyną postacią, którą chciałem sobie wytatuować” – mówi Łukasz Nowicki.

„Myślę, że każdy człowiek, który zetknął się z tą książką,  ma związane z nią dobre wspomnienia. Ona dotyka emocji i duszy. Mnie również dobrze się kojarzy. Do dziś pamiętam spektakl, jaki robiliśmy w drugiej klasie podstawówki, i wszystkie piękne cytaty, które zostały ze mną na długo” – wspomina Maciej Musiał.

„Ten film będzie wam towarzyszył długo, jeśli jesteście młodymi widzami. I zostanie z wami do końca, jeśli jesteście starszymi widzami. Każdy z was odnajdzie w nim coś, co go wzruszy i coś, co odkryje dla siebie. I najważniejsze – coś, co będzie chciał przekazać innym” – dodaje Andrzej Seweryn.
 
 „Dla dorosłych kinowy Mały Książę będzie powrotem do dzieciństwa, do pewnej naturalności, swobody i przestrzeni. Do zachwycania się prostymi rzeczami. Dla dzieci będzie lekcją, czym są relacje, emocje i odpowiedzialność” – mówi Anna Cieślak. 

Mark Osborne, reżyser "Małego Księcia", o książce i filmie

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji „Małego Księcia” była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz” – Mark Osborne, reżyser.
 

ZOBACZ TEŻ: O co prosi Korczak w imieniu dziecka – memy do ściągnięcia

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

czytajka
czytajka | 2015-08-07 12:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wreszcie się doczekaliśmy!! W kinach film a w księgarniach piękne filmowe ksiażki: tajemnica starego pilota czy dziewczynka i pilot. Piękne filmowe ilustracje, filmowa historia, dzieci zachwycone, ja podkradam książeczki wieczorami ;) Dziękuje za dzień dziecka w sierpniu :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?