Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mama popchnęła wózek do windy, ale windy nie było

| aktualizacja: 17.10.2016 | 6

Większość z nas korzysta windy każdego dnia. Mimo to nikomu chyba nie przeszło przez myśl, że może zdarzyć się coś takiego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Dziecko zginęło, bo winda nie przyjechała
fot. essentialbaby.com.au
W ubiegły czwartek Haifa Ali młoda mama z Brooklynu wraz z 6-tygodniową córeczką prowadzoną w wózku chciała wyjść na spacer. Nacisnęła na guzik wzywający windę na 23 piętro, na którym mieszkała. Drzwi windy otworzyły się, a kobieta popchnęła wózek do środka. Niestety windy nie było. Dziecko spadło 8 pięter, lądując na szczycie windy, która była na 15 piętrze. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, znaleźli nieprzytomne dziecko w szybie windy. Pracownicy ratownictwa medycznego zabrali maleństwo do szpitala, gdzie chwilę po przyjeździe stwierdzono zgon dziecka. 

Winda w tym budynku była wielokrotnie naprawiana. 
- Te windy zawsze się psują. I to trwa tak przez 20 lat - wyznaje sąsiad. Powiedział również, że jest ojcem dwójki dzieci, które zawsze stara się trzymać z daleka od tych wind.
Sąsiedzi są w szoku. My również.

Patrząc na stan polskich starszych budynków (w tym wind) i mając w głowie tę historię, zastanawiamy się, nad bezpieczeństwem naszych dzieci. Pewnie wiele z waszych dzieci korzysta już z wind samodzielnie. Kto jednak pomyślał o tym, by przestrzec dziecko, by sprawdzało czy za otwartymi drzwiami na pewno stoi winda? Wydaje się, że powinniśmy to zauważyć, ale czy zabiegana mama lub zagadane dziecko, którym przez myśl nie przejdzie, że windy może nie być, na pewno zwrócą na to uwagę?

Jak wygląda stan wind w waszych budynkach? Czy często się psują? Napiszcie w komentarzu.

Zobacz też:
Czy wiesz, że to może być aż tak niebezpieczne dla dziecka?

Źródło: essentialbaby.com.au

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Zocha85
Zocha85 | 2016-10-18 11:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

31 lat żyję na tym świecie i nie raz korzystałam z windy, doprawdy nie wiem jak można nie zauważyć, że po otwarciu drzwi nie ma windy.

Odpowiedz

Ja
Ja | 2016-10-18 11:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Od 27 lat mieszkam w bloku z winda i nie wierze, ze mozna nie zauwazyc, ze za drzwiami nie ma kabiny. To czym ona byla taka zajeta, ze nie zauwazyla czegos takiego?!

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2016-10-18 09:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No, ale jak trzeba być ślepym lub zapatrzonym w smartfon żeby nie zauważyć że windy nie ma. Tym bardziej że psuła się wcześniej. Bezmyślna Matka

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Gośka
Gośka | Kasia | 2016-10-18 10:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bezmyślna to jeseś Ty. Właśnie w wielu starych budynkach ciężko by było zauważyć że windy nie ma, zwłaszcza że człowiek spodziewa się, że będzie. Ale najlepiej pojechać po kimś i podbudować swoje marne poczucie własnej wartości. Pewnie sama non stop siedzisz z nosem w smartfonie, więc sądzisz według siebie. A nawet gdyby matka była po prostu zmęczona lub się zamyśliła majac dużo na głowie, to ludzka rzecz, prawda? Ale widząc Twój komentarz, to faktycznie możesz nie rozumieć, Ty najwyraźniej nie myślisz, więc zamyślić byś się nie mogła. Nie pozdrawiam, ucz się empatii

Odpowiedz

Matka
Matka | Kasia | 2016-10-18 11:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak można być tak bezmyślnym żeby komentować i ubliżać tej matce! A może szła jeszcze z dwójka dzieci i z nimi rozmawiała. Po co takie komentarze jeśli nie znasz okoliczności!!!

Odpowiedz

Mama
Mama | Matka | 2016-10-18 18:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie da się wjechać całym wózkiem przez przypadek do szybu! Po 1-Windy są oświetlone, po2 po wjeździe pierwszymi kołami wózek robi się nie stabilny bez podpory i podświadomie mocniej łapie się rączkę, ściąga do siebie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?