Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Mama, tata, tablet” rusza nowa kampania Fundacji Dzieci Niczyje

| aktualizacja: 27.10.2015 | 0

Czy wiesz, że już 16% dzieci przed ukończeniem 1. roku życia korzysta z aplikacji mobilnych! Co piąte dziecko do 3. roku życia posiada urządzenie mobilne na właśność.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
dziecko z tabletem na dywanie
fot. Fotolia.pl
Te dane szokują. W pierwszych latach życia mózg człowieka rozwija się najintensywniej. Do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje poznawania świata wszystkimi zmysłami – zobaczyć, poczuć, usłyszeć, dotknąć. Ograniczenie pola działania dziecka i rodzaju bodźców może mieć negatywny wpływ na rozwój struktur neuronalnych jego mózgu.

Mózg dziecka potrzebuje również intensywnych kontaktów z innymi osobami. Ani telewizja, ani komputery nie zastapią rozmów z opiekunami czy innymi dziećmi, wspólnej zabawy i innych doświadczeń dzięki którym dzieci uczą się otaczającego je świata.
Specjaliści wskazują, że najlepszym sposobem na wprowadzanie dziecka w świat wirtualny jest ostrożna i przemyślana strategia, która ograniczy namierną ekspozycję na urządzenia ekranowe najmłodszych dzieci.

Fundacja Dzieci Niczyje opracowała kampanię „Mama, tata, tablet”. Jej podstawowym elementem jest animacja wraz z narracją stylizowaną na narrację dokumentalnych filmów przyrodniczych. W filmie prezentowany jest fikcyjny nowy gatunek ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych – Homo Tabletis. W ten humorystyczny sposób autorzy kampanii chcą zwrócić uwagę młodych rodziców na zagrożenia związane z wczesnym, intensywnym korzystaniem przez dzieci z urządzeń elektronicznych.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?