Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mamo, tato - dlaczego zatrzymała nas policja? Szokująca kontrola w Strzyżowie

| aktualizacja: 19.04.2016 | 0

O pijanych kierowcach przewożących dzieci mówi się bezustannie. Czy nie denerwują Was kolejne doniesienia policji? Czy ludzie naprawdę są tak bezmyślni?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Fotolia
Trudno uwierzyć, że pomimo tylu kampanii społecznych, oraz dyskusji wśród ludzi, policja zatrzymuje pijanych kierowców. Nadal szokuje wszystkich widok dzieci, narażonych na głupotę rodziców. Są one przecież zupełnie bezbronne i nieświadome, że znalazły się w pułapce bez wyjścia!

Niedzielne popołudnie, godzina 16. W Strzyżowie policja kontroluje przejeżdżające samochody. Ich uwagę przykuwa Volksvagen, którym kieruje młoda 34-letnia kobieta. Po zatrzymaniu okazuje się, że jest ona nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazuje 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety mężczyzna siedzący na fotelu pasażera, okazuje się jeszcze bardziej pijany niż kobieta (2 promile). 

W samochodzie przebywa także 8-miesięczny chłopczyk, zupełnie skazany na dwoje pijanych rodziców! Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale nie wiadomo czy gdyby policja nie zatrzymała kierowcy samochodu, rodzina dotarłaby cała i zdrowa do domu. Dziś niefrasobliwych rodziców czeka rozprawa w sądzie, a dziecko zostało oddane pod opiekę najbliższej rodziny.

Trudno zrozumieć matkę, która decyduje się prowadzić pod wpływem alkoholu. Nie tylko naraża ona swoje życie i osób przebywających razem z nią w aucie, ale także innych uczestników ruchu. Niestety pomimo zaostrzenia kar, z roku na rok wzrasta ilość kolizji drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. 

Co Wy na ten temat myślicie? Jakie kary powinni ponosić tak nieodpowiedzialni rodzice?

Przeczytaj także: Pijana matka na lotnisku.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?