Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Późne macierzyństwo: spełnienie marzeń, czy egoizm?

| aktualizacja: 28.10.2016 | 2

Cztery poronienia i wiele lat starań o dziecko, a nadzieja nie umarła w niej do końca...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
62-latka została mamą Włochy
fot. Fotolia
Dziś dojrzała mama i jej dzidziuś czują się dobrze. Choć ciąża akurat tej kobiety przebiegała bez większych komplikacji, to jednak podjęcie decyzji o porodzie w tym wieku, obciążone jest naprawdę dużym ryzykiem!

Pre-test- płytkowy test ciążowy

Maria Rosaria pochodzi z Włoch i jest jedną z tych kobiet, które zdecydowały się na naprawdę późne macierzyństwo. W wieku 62 lat urodziła swoje pierwsze dziecko, na które z mężem czekali latami. Kobieta zdementowała wszelki plotki, że ciąża jest wynikiem zapłodnienia in vitro, a jedynie wynika z pomocnej kuracji hormonalnej. 

Elias w chwili narodzin ważył 3,5 kg i mierzył 50 cm. Jest zdrowym chłopcem, a jego mama także bardzo dobrze zniosła ciążę i poród. Na rozwiązanie ciąży lekarze zdecydowali się w 34. tyg ciąży pacjentki poprzez cesarskie cięcie. Powodem przedwczesnego porodu nie był zły stan zdrowia matki, tylko waga dziecka. Maluch w 34.tyg ciąży ważył już ponad 3 kg, a tempo jego wzrostu było niezwykle szybkie. 

Coraz częściej słyszy się o porodach wśród dojrzałych kobiet. Jedne zdecydowały się późno na dziecko, ze względu  na brak partnera, inne z przyczyn medycznych, lub finansowych. Spełniają swoje marzenia i naprawdę trudno je za to oceniać. Niemniej jednak ich dzieciom będzie na pewno trudniej. Mama po 60. roku życia obarczona jest dużo większym ryzykiem chorób, niż 30-letnia. Gdy dziecko osiągnie dojrzałość, Maria Rosaria będzie miała 80 lat! Cudownie byłoby, gdyby mogła w pełni sił świętować ten etap życia wraz ze swoim synem, ale niestety trzeba brać pod uwagę, że w tym wieku będzie być może wymagała sama pomocy. 

Marzenie o byciu mamą jest głęboko zakorzenione w sercu i umyśle kobiety. Decyzja o ciąży w tak późnym wieku może być interpretowana na wiele sposobów. Realizacja marzenia, egoizm, instynkt macierzyński... 

A co Wy sądzicie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

72-latka została po raz pierwszy mamą! Świat stanął na głowie?

źródło: tvp.info
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

mama Julki
mama Julki | 2017-03-31 18:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje jedyne dziecko urodziłam mając dokładnie 41 lat 6 miesięcy i 2 tygodnie. Nie tak planowałam swoje życie, ale tak się stało. Wcześniej pracowałam i studiowałam. Późno wyszłam za mąż. Wiele lat walczyłam o dziecko i dopiero w tak późnym wieku urodziłam, po kilku wcześniejszych poronieniach, gdy straciłam całkowicie nadzieję i przestałam się starać. Za karę, że zaszłam w ciążę, zostałam zwolniona z pracy po 21 latach przez zawistną szefową, której o rok starsza ode mnie córka nie może zajść w ciążę, a ma w tej chwili prawie 45 lat. Na powiadomienie o mojej ciąży, usłyszałam od szefowej: "Moja córka nie ma czasu latać po lekarzach". Teraz "lata", ale 4 in vitra zakończyły się fiaskiem. Za to jej mamusia nadal umila mi życie. Sąd przywrócił mnie do pracy, przegrali apelację i w tej chwili wystąpili o kasację wyroku. Nadmieniam, że jestem udziałowcem spółki, w której jestem zatrudniona z 1/8 udziałów. Ale moją jedynaczkę kocham nad życie :)

Odpowiedz

Agata
Agata | 2016-09-21 13:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje obie babcie zmarły mając 65 lat. Znam wiele osób mających ok 80 lat i w większości są to ludzie potrzebujący pomocy. Ja rozumiem 40 lat, nawet 45 bo wtedy jest duża szansa, że się dożyje do 18 tego dziecka ale mając 62 lata bałabym się, że nie dożyję piątych urodzin tego dziecka.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?