Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Masowanie na dobre spanie

| aktualizacja: 13.02.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
niemowlę, stópki
Wydaje ci się, że użyłaś już wszystkich sposobów, by twoje maleństwo spokojnie zasnęło. A może pomasujesz mu stópki? Spróbuj.
Wieczór to dobra pora na masaż. Spokojny dotyk i bliski kontakt z mamą (lub tatą) odpręża maleńkie dziecko po dniu pełnym wrażeń i ułatwia zasypianie.

Kogo masować?

Możesz masować już sześciotygodniowego malucha. Pamiętaj tylko, że podeszwa stópek to bardzo wrażliwa część ciała. Dziecko na początku wcale nie musi być z tego zadowolone i może wybuchnąć płaczem. Nie zrażaj się, ale nie masuj go na siłę. Spróbuj następnego dnia lub za jakiś czas.

Jak się przygotować?

Najpierw wykąp dziecko – ciepła woda rozluźnia. Potem nasmaruj ciałko maluszka kremem lub balsamem, włóż mu pieluszkę i body. Możesz od razu nałożyć piżamkę, jeśli ubranko jest bez stópek. Ułóż dziecko na waszym łóżku, na przewijaku (jeśli jest stabilny) lub na swoich kolanach. Zanim zaczniesz masować, lekko natłuść swoje ręce oliwką.

Jak działa?

Dzięki niemu twój maluszek nie tylko się odpręża, ale zdobywa również wiedzę o swoim ciele, uczy się je czuć. Wystarczy, że będziesz masować stópki dziecka raz dziennie.

Co robić, by się udało?

Aby masaż był przyjemny dla dziecka (i dla ciebie), ty także nie powinnaś być spięta i zdenerwowana. Malec wyczuje to od razu, gdy będziesz go dotykać. Aby stworzyć dobrą atmosferę, możesz włączyć spokojną muzykę, a nawet wcześniej sama wziąć kąpiel.


Konsultacja: Małgorzata Czarniecka, międzynarodowa instruktorka masażu dziecięcego, prowadzi kursy masażu dziecięcego w Fundacji Rodzić po Ludzku.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?