Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Masło przygodowe – recenzja audiobooka

| aktualizacja: 28.03.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Masło przygodowe, książka dla dzieci, audiobook dla dzieci
fot. materiały prasowe
Do książek Barbary Stenki nie trzeba namawiać. "Masło przygodowe" to świetna opowieść, za którą autorka otrzymała nagrodę im. Astrid Lindgren.
Audiobook czyta równie świetnie Joanna Kołaczkowska, bezkonkurencyjna przedstawicielka kabaretu Hrabi.

Jak już wspomniałam rodzina Końców liczy 5 osób. Kasia, starsze bliźniaki Piotrek i Grzesiek, mama Marianna, tato Paweł. To bardzo kolorowa rodzinka. Kasia ma bzika na punkcie zwierząt, a ponieważ rodzice nie chcą jej kupić żadnego, postanawia hodować mrówki faraona. Bliźniacy to miłośnicy rapu, założyciele zespołu Dwa Końce. Mama nieustannie się modli przy telewizji Trwam, gra na gitarze akustycznej i uczy śpiewu, a tato to wytatuowany rockendrollowiec, gitarzysta zespołu Kids of Death. Jest też dziadek, konserwator zabytków, który mieszka w Szwecji, i dopiero niedawno się odnalazł.

Acha, jeszcze zapomniałam dodać, że mama uważa, iż rodzina powinna jeść dużo masła, a rodzina się buntuje. I stąd tytuł. Fajny, choć bardzo dziwny.

Zresztą wszystko w tej rodzinie jest dziwne, bo nieprzewidywalne. A tematów w książce bez liku. I tolerancja, i przemoc, i odpowiedzialność. Ale nie myślcie, że pachnie truciem, szkołą i nudą. Nie w tej rodzinie. Tam wszystko gra. Bozia stoi obok figurki z Gwiezdnych wojen, mama znosi rockendrollowe szaleństwa taty, a Kasia nieustannie wymyśla nowatorskie rozwiązania, bo Kasia powoli przepoczwarza się w nastolatkę, która ocenia, obserwuje i się nie zgadza. Ucieka też od ludzi, ale tak do końca uciec nie potrafi, a może nie chce.

Świetnie pomyślana i bardzo dobrze napisana powieść, bo prowokuje, bo zmusza do myślenia, bo podważa wszystko, co możemy nazwać stereotypem. A do tego jeszcze pełna humoru i bardzo optymistyczna. No bo życie, jak mówi Kasia, jest ciekawe. Posłuchajcie.

Masło przygodowe
Autorka: Barbara Stenka
Wydawca: Literatura
Czyta: Joanna Kołaczkowska
nośnik: CD w formacie Mp3
Czas nagrania: 5 godzin 57 minut

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?