Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Łamigłówki dla małej główki - garść pomysłów na gry matematyczne

| aktualizacja: 13.07.2017 | 5

Dzieci kochają łamigłówki i zagadki matematyczne. Gry matematyczne są dla maluchów świetne, ponieważ uczą przez zabawę oraz rozwijają logikę u dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(10)

Gry matematyczne to najlepszy sposób na wprowadzenie dziecka w świat matematyki. Matematyka dla dzieci jest zabawna i pomysłowa - przekonasz się o tym bawiąc się z dzieckiem w te łamigłówki matematyczne.Dzieci często boją się matematyki, bo słyszą od dorosłych, że jest trudna. Jeśli jednak nie zrazisz dziecka na początku takim komunikatem, są duże szanse, że będzie lubiło matematykę, a zadania matematyczne nie będą mu sprawiały problemów. Dzieci naturalnie kochają liczby i zabawę z nimi, a dodawanie i odejmowanie sprawia im przyjemność. Nic dziwnego: matematyka może sprawiać frajdę, dlatego już dziś zacznij uczyć dziecko matematyki przez zabawę i gry. Do naszych zabaw matematycznych będziesz potrzebować odrobiny czasu, kostki do gry i materiałów takich jak rolki po papierze, sznurki, koraliki, klej.

4 gry matematyczne pomocne w nauce liczenia

  1. Na rolki po papierze toaletowym naklej cyfry 0-9. Daj dziecku garść patyków i poproś, żeby do każdego kubeczka powstałego z rolki włożyło ich odpowiednią ilość (zgodnie z cyfrą widniejącą na karteczce).
  2. Narysuj na kartce ludka i umieść w nim rozrzucone losowo cyfry. Zadanie matematyczne do tej zabawy jest proste. Rzucajcie kostką, a zadaniem dziecka jest odszukanie i zaznaczenie cyfry, którą pokazuje wyrzucona liczba oczek.
  3. Przygotuj kolorowe nitki/ rzemyki/ sznurki i doklej do nich karteczki z cyframi. Poproś dziecko o naciągnięcie na nitkę odpowiednią liczbę oczek taką, jaką wskazuje cyfra na karteczce.
  4. Wytnij z kolorowych kartek koła i złóż je na pół. Wokół brzegów narysuj niewielkie kółeczka przypominające ząbki. Przygotuj koszyczek z połamaną na niewielkie kawałeczki kredą. Rzucajcie kostką, a zadaniem dziecka jest zapełnienie papierowej buzi tyloma ząbkami (kredami), ile wskazuje ilość oczek na kostce.
Zobacz też: Zabawy z kanapy dla zmęczonych rodziców

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Paulina
Paulina | 2016-04-02 09:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja szukam czegoś dla 9 parków a nie dla przedszkolaków

Odpowiedz

Justyna
Justyna | 2015-09-15 16:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo ciekawy artykul rowniez pomocny.Ja oprocz roznych zabaw z cyframi zapisalam moje dziecko do szkoly BrainoBrain. Program zakłada zajęcia na liczydle Abacus. Dzięki czemu dzieci, których system edukacji szkolnej sklasyfikował, jako nie analitycznych zaczynają świetnie widzieć i rozumieć liczby. Dodatkowo program wzbogacony jest o zajęcia ogólnorozwojowe. Moje dziecko po zajęciach w tej szkole poprawiło swoja koncentrację we wszystkich dziedzinach życia, szybciej uczy się tekstów na pamięć, ma większą pewność siebie.

Jednak najbardziej ujęło mnie o że dzieci, które wychodziły z zajęć były zadowolone, roześmiane. Po prostu szczęśliwe. Przeszła mi myśl przez głowę. Dlaczego dzieci w " zwykłej szkole" nie mają w sobie tyle radości po lekcjach i nie są, aż tak zaangażowane?

Odpowiedz

mama Marcelka
mama Marcelka | 2015-01-25 21:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Według mnie bardzo ciekawe! Pomysły na kreatywne wykorzystanie codziennych przedmiotów do zabawy i nauki z dzieckiem. W dodatku za pomocą samodzielnie wykonanych pomocy naukowych, co też może uczyć, a jednocześnie zacieśniać więzi. Poprzednie komentarze widocznie napisane przez same dzieci lub jak wskazywałaby pisownia przez "gupich" rodziców

Odpowiedz

kfiytfiytcr865
kfiytfiytcr865 | 2014-09-03 16:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

niewiem jak sie paczy na to

Odpowiedz

guytftcexrteywr
guytftcexrteywr | 2014-09-03 16:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

gupie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?