Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy - warsztaty rodzinne

| aktualizacja: 27.09.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Teatr Groteska
30.09, 14.10, 28.10.2012r., Zapraszamy na warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz” w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy.
Warsztaty odbędą się w Krakowie oraz wybranych miastach Małopolski i poprowadzi je aktorka Teatru Groteska Monika Filipowicz.
Najbliższe warsztaty odbędą się w Nowym Sączu i Tarnowie:
 • 30 września godz. 12:00-14:30 Nowy Sącz
 • 14 października  godz. 17:00-19:30 Tarnów
 • 28 października godz. 15:00-17:30 Wadowice
Informacje o warsztatach:
Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Warsztaty te będą podzielone na część plastyczną, podczas której uczestnicy będą wykonywać maski oraz na część aktorską, podczas której będą, przy pomocy prowadzących warsztaty aktorów, odgrywać etiudy aktorskie z użyciem masek.
Rodzinne warsztaty teatralne to przede wszystkim możliwość wspólnej zabawy, zdobycia nowych umiejętności i okazja do poznania sekretów aktorstwa.
Podczas spotkania „Z maską twarzą w twarz” jego młodsi i starsi uczestnicy krok po kroku zostaną wprowadzeni w zagadnienia związane z procesem powstawania masek teatralnych oraz z ich rodzajami. Zdradzimy im tajniki gry aktora w masce i stworzymy możliwość zbudowania postaci scenicznych oraz etiud teatralnych z wykorzystaniem masek. Co więcej – uczestnicy będą mieli okazję wykonania własnej maski. W programie rodzinnych warsztatów teatralnych znajdą się również bajkowe zagadki, quizy teatralne i inne niespodzianki. W „maskowych” bohaterach dzieci na pewno rozpoznają postaci dobrze im znane z bajek i opowieści książkowych – a same będą miały szansę wcielenia się w ulubionych bohaterów, np. mieszkańców Doliny Muminków.

Program warsztatów:
 1. Trochę teorii na temat maski teatralnej:
 2. Podstawowe zasady gry aktora w masce
 3. Ćwiczenia rozluźniające i usprawniające oddech niezbędne przy każdej pracy scenicznej
 4. Zabawy rozwijające ekspresję
 5. Zabawy głosowe
 6. Budowanie postaci scenicznych
 7. Tworzenie etiud z uwzględnieniem poznanych zasad gry aktora w masce
 8. Wykonanie własnej maski teatralnej
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?