Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Warszawa małymi krokami - przewodnik po Warszawie dla rodziców

| aktualizacja: 11.04.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Warszawa, warszawa małymi krokami, przewodnik po warszawie
Przewodnik po miejscach stolicy przyjaznych dla rodziców z dziećmi.
Warszawa małymi krokami – przewodnik po warszawskich miejscach dla dzieci już dostępny online
 
„Warszawa małymi krokami. Przewodnik dla rodziców i małych dzieci” to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po stolicy. Publikacja adresowana jest do rodziców, poszukujących dla swojego dziecka (małego i trochę większego) i dla siebie ciekawych aktywności i zajęć; miejsca na wspólną zabawę, posiłek czy wyprawę. Powstała dzięki Fundacji ONE.
 
 „Warszawa małymi krokami” to podróż po warszawskich klubokawiarniach, klubach mam, księgarniach, teatrach, kinach, koncertach, warsztatach artystycznych i kulinarnych, zajęciach sportowych, szkołach języków obcych dla dzieci i po zabytkach stolicy. W grudniu 2012 r. książka została udostępniona bezpłatnie w wersji elektronicznej na stronie www.issuu.com. Wystarczy wpisać tytuł „Warszawa małymi krokami”.
 
Przewodnik zawiera wiele praktycznych wskazówek i wiadomości. Rodzice znajdą w nim ciekawe informacje na temat miejsca, osób czy instytucji prowadzących bądź oferujących określone zajęcia, godziny, wiek dziecka, dla którego dane miejsce czy aktywność są odpowiednie. A wszystko to interesująco opisane i zilustrowane tak, że sama lektura przewodnika jest dużą przyjemnością.
 
- Pomysł na książkę pojawił się, kiedy nasza córeczka Asia skończyła pół roku i zaczęłam szukać rozmaitych sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem – opowiada główna założycielka Fundacji ONE, wydawcy przewodnika, Ania Amarowicz, z zamiłowania fotograf, a na co dzień fotoedytor w popularnym tygodniku. – Zależało mi na przyzwyczajeniu Asi do innych dzieci, czyli umawiałam się na zorganizowaną zabawę. Tak poznałam wiele miłych kobiet, wymieniających się doświadczeniami, informacjami o kawiarniach dla rodziców z małymi dziećmi albo fajnych warsztatach i imprezach. Z obserwacji zrodziła się idea stworzenia przewodnika, z którego będą mogli korzystać rodzice wkraczający w „nową rzeczywistość”.
 
Okazało się, że z niemowlakiem można pójść do kina i obejrzeć film dla dorosłych albo pójść na basen - jeden rodzic pływa z dzieckiem na zabawnych zajęciach, drugi w tym czasie na dużym basenie. To wspaniały relaks dla młodej mamy, która daje ulgę kręgosłupowi i w razie czego ma dziecko pod ręką do karmienia, a poza tym – pół godziny dla siebie!
 
Z czasem, kiedy córka Ani Amarowicz, szefowej Fundacji, pomysłodawczyni i współautorki tekstów do przewodnika, rosła, jej mama zauważała, że zaczyna mieć inne potrzeby - poznawcze i społeczne. Doszły nowe kategorie - księgarnie, place zabaw, sport (piłka nożna dla chłopców, balet dla dziewczyn), teatr, koncerty muzyczne, organizacja urodzin dla rówieśników z przedszkola...  
 
Fundację  ONE Ania Amarowicz założyła, by zdobyć środki na publikację, razem z koleżanką, również fotografką, mamą kilkuletniej Poli. Otrzymała grant i udało się! Powstanie przewodnika finansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
 
- Powodzenie realizacji projektu zawdzięczam autorce większości tekstów - Korynie Dylewskiej - oraz ilustratorce, Magdalenie Dukaczewskiej i grafikowi Janowi Rusińskiemu. Pomogło mi też kilkoro przyjaciół – mówi prezes Fundacji ONE.
 
Pomysłodawczyni przewodnika „Waszawa małymi krokami” ma nadzieję, że książka uporządkuje obraz miasta w podziale na różne aktywności, da przegląd możliwości, zainspiruje do spędzenia czasu z dzieckiem w ciekawy sposób. Ma nadzieję, że rodzice dowiedzą się z niego czegoś nowego o swojej okolicy.
 
A co dalej z Fundacją ONE, jakie są jej plany na przyszłość?
 
- Moim marzeniem – mówi Ania Amarowicz - jest, by przewodnik „Warszawa małymi krokami” ukazał się drukiem.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?