Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy można robić mieszankę dla dziecka na zapas

| aktualizacja: 14.03.2016 | 0

Czy można w nocy karmić noworodka mieszanką przygotowaną wcześniej? Odpowiada neonatolog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
niemowlak mleko
fot. fotolia.com
Moja dwutygodniowa Karolinka domaga się karmienia w nocy. Szykuję na zapas jednocześnie trzy butelki mieszanki. Tak jest mi wygodniej, ale nie jestem pewna, czy robię dobrze. Może za każdym razem powinnam przygotowywać jej świeże mleko?
Urszula z Krynicy


Może Pani szykować na noc butelki z mlekiem – to rzeczywiście ułatwia zadanie wtedy, kiedy dziecko potrzebuje jeszcze nocnego karmienia. Jednak zaraz po przygotowaniu buteleczek z mieszanką trzeba schłodzić je w zimnej wodzie. Nie wolno z tym zwlekać, czekać, aż same wystygną – to bardzo ważne. Potem proszę je wstawić do lodówki. Tam poczekają na karmienie.

Podgrzewacz do butelek 

Aby nie musiała Pani stać w nocy przy kuchence, podgrzewając mleko, warto kupić elektryczny podgrzewacz do butelek. Warto w niego zainwestować (kosztuje 50-120 zł), bo potem będzie Pani mogła podgrzewać w nim także słoiczki. Aby mleczko było ciepłe, wystarczy wstawić je do podgrzewacza – dzięki termostatowi mleko podgrzeje się tylko do odpowiedniej dla dziecka temperatury i nie trzeba będzie go studzić.

Jeśli dziecko nie wypije wszystkiego, resztę mieszanki proszę wylać. Stare mleko nie nadaje się na kolejne karmienie. Przestrzegają przed tym wszyscy producenci i należy ich posłuchać. Warto też od razu wypłukać butelkę, bo mleko to pożywka dla bakterii.

dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan, pediatra neonatolog

Czytaj też: 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?