Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Minister otworzył lądowisko dla śmigłowców. Jak wygląda?

| aktualizacja: 24.06.2015 | 0

Minister zdrowia Marian Zembala otworzył nowy blok operacyjny i lądowisko dla śmigłowców w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze będą mogli lepiej ratować życie małych pacjentów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Centrum Zdrowia Dziecka
fot. Materiały prasowe
W Centrum Zdrowia Dziecka działa już nowe lądowisko dla helikopterów i bardzo nowoczesny blok operacyjny.

Nowe lądowisko dla helikopterów

Płyta dla helikopterów znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do szpitala, dzięki czemu od razu będzie można przetransportować małych pacjentów do Izby Przyjęć i  szybciej udzielić pomocy. W nocy specjalne oświetlenie nawigacyjne umożliwi lądowania.
Do tej pory w nagłych przypadkach helikoptery lądowały awaryjnie na parkingu przed drzwiami szpitala. Było to jednak uciążliwie, gdyż parkują tam samochody.
CZD miało też już wcześniej lądowisko dla helikopterów, ale było ono oddalone kilkaset metrów od wejścia do szpitala. Trzeba więc było dowozić dziecko do szpitala karetką.Tak wygląda nowe lądowisko w Centrum Zdrowia Dziecka. Już mogą tu lądować samoloty z małymi pacjentami
 

Nowy blok operacyjny

Wraz z lądowiskiem został otwarty nowy blok operacyjny, który składa się z nowoczesnych sal operacyjnych, centrum transplantacyjnego, sal pooperacyjnych oraz oddziału intensywnej terapii.
(Źródło: Materiały prasowe CZD)

Czytaj też: W Centrum Zdrowia Dziecka leczą dzieci marihuaną leczniczą
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?